działalność

Artykuły - strona główna

Rozlicz się ze Skarbówką

pit 36
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Nadchodzi taki moment w życiu wszystkich pracujących ludzi, że muszą oni dokonać rozliczenia się ze Skarbówką. Wielu ludziom wydaje się, że to trudna sprawa. Jednak wcale tak nie jest. Musimy tylko wiedzieć, jaki formularz wybrać i wiedzieć ile dokładnie zarobiliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u możemy wziąć instrukcję, która pozwala łatwo się rozliczyć.

Planujesz otwacie własne przedsiębiorstwo i nie rozumiesz zawiłości prawnych? Nie przejmuj się!

umowa
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
A więc rozwinąłeś już pomysł na swoją pierwszą działalność. Wiesz już czym będzie się ona zajmować i jesteś pewny, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś specjalistą w tej dziedzinie. Zaczynasz więc szukanie porządnego lokum do wynajęcia. Zaczynasz również rekrutację pracowników do swojej firmy. I nagle zaczynają się schody.

Otwierasz firmę? Rozważałeś już pomoc księgowej

rachunkowość
Każda, także najdrobniejsza działalność gospodarska, potrzebuje od właściciela firmy konkretnych cech. Trzeba mieć na uwadze właściwe zarządzanie, poszukiwanie klientów, a przede wszystkim na starcie trzeba wybrać branżę, która przyniesie nam więcej dochodów niż rozchodów. Lecz sprawą, o której nie każdy początkujący właściciel pamięta, są także kwestie praktyczne. Umowy z pracownikami, księga przychodów i wydatków, rozliczenie podatków. To tylko ułamek z funkcji, które potrzebują od nas specjalnego wyszkolenia w dziedzinie rachunkowości. Jeżeli nie znasz się na tej kwestii, odnajdź osobę świadczącą usługi księgowe.