Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Chcesz ćwiczyć grę w tenisa? Przeczytaj wskazówki, jak wybrać właściwą rakietę

Artykuły - strona główna

Kort tenisowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Mecze tenisowe cieszą się stale rosnącą popularnością nie tylko w czynnej postaci. Jest to niezwykle wciągający sport pozwalający uzyskać rewelacyjną wytrzymałość fizyczną, ale też emocjonująca forma spędzania czasu dla osób lubiących oglądać w telewizji rozgrywki na światowym poziomie. Bardzo znaczące sukcesy Agaty Radwańskiej w błyskawicznym tempie zaszczepiły w polakach miłość do tego sportu. Zwłaszcza dla wiernych kibiców którzy nie mogą na bieżąco oglądać zawodów, został stworzony profesjonalny portal tenisowy gdzie znajdą się najnowsze wyniki tenisa, filmy skrótowe z najważniejszych meczy, a także informacje o tenisie począwszy od podstawowych zasad gry.

Jeżeli interesuje cię tenis online znajdziesz bardzo wiele ważnych informacji.
tenis
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
Zanim wybierzemy konkretny rodzaj, popatrzmy na nieco ważnych cech większości dostępnych na sklepowych półkach rakiet, takich jak ciężar, rozmiar rączki, balans, długość a także materiał, z jakiego jest wyprodukowana. Wyjątkowo znacząca jest również renoma producenta i cena. Te wszystkie parametry pozwolą nam podjąć decyzję, a także oszczędzą nam nerwów (zobacz informacje).

gra w tenisa
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, niezbędny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie kupujmy niemarkowych rakiet, jakie rozpadną się po pierwszej rozgrywce, a my jedynie niepotrzebnie zmarnujemy pieniądze. Lepiej jest od początku wybrać znaną markę, by cieszyć się wytrzymałością oraz dobrym wykonaniem rakiety. Jakość, a zarazem wytrzymałość potencjalnego naciągu opiera się na zależności od podstawowych elementów: szerokości struny oraz surowca z jakiego jest stworzona.

A z kolei te parametry powodują, że całkowicie inaczej będzie się nam grało w zależności od wyboru danego parametru. Od rozmiaru rączki jest zależna pewność chwytu. Od masy – moc uderzenia, ale również ochrona nadgarstka. Większa główka – to łatwiejsza celność. Czas poświęcony doborowi nie jest jak się wydaje stracony i przyniesie profity już w początkowym etapie treningu.

Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie kupować zbyt drogiego sprzętu. Gdy w końcu będziemy dysponowali odpowiednimi: rakietą, struna, kostiumem i samopoczuciem - nie pozostanie nam nic innego jak zabrać się do gry, pamiętając mniej więcej ile czasu minęło od założenia poprzedniego naciągu. Aby czas wymiany nas nie zaskoczył, można w czasie kupowania zrobić sobie małe zapasy (oferta na www na buty tenisowe męskie).