finanse

Artykuły - strona główna

Konta firmowe – nie dla każdego przedsiębiorcy

Karty kredytowe i bankomatowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej, stawiamy sobie jednocześnie wyzwanie kontrolowania finansów. Z racji tego, że dziś przedsiębiorca to człowiek innowacji, dostępny 24 godz. na dobę, tym bardziej w sieci swoje firmowe fundusze umieszcza na specjalnie przygotowanym koncie firmowym. Na tym polu banki również zaciekle rywalizują, podobnie jak w sferze lokat, czy pakietów lojalnościowych itp.

Jak mamy szansę robić odliczenia składek zus?

VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Przy prowadzeniu przedsiębiorstwa nie ma czasu na błędy. Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że prowadzenie firmy to przedsięwzięcie, w którym nie ma czasu na błędy, szczególnie że mogą nas one drogo kosztować. Dlatego tak ważne będzie to, żeby poznać wszelkie wytyczne oraz co się z tym łączy, aby posiadać pewność, w jaki sposób warto organizować różnorakie sprawy z urzędami.

Jak wielka zaległość może doprowadzić do długu

Kalkulator
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Wzięcie pożyczki, niezapłacenie faktury lub wiele pozostałych finansowych transakcji, jakie nie zostaną opłacone w terminie, może przyczynić się do powstania zadłużenia. W ten sposób też osoby, które posiadają dłużników nie godzą się z minusami finansowymi, ale za to szukają różnych sposobów, żeby zdobyć własne należności. Do jednych z nich na pewno zalicza się windykacja długów.

Każdy się raduje gdy zjawia się nadwyżka finansowa - Zobacz więcej!

nadwyżka finansowa
Lepiej jeśli więcej zarobimy aniżeli wydajemy

Nie ma znaczenia, czy odnosi się to do kierowanej działalności, czy do swoich pieniędzy, lecz fakt jest taki, że zawsze okazuje się być lepiej, jeśli mamy więcej finansów aniżeli możemy ich stracić.

Odprawy emerytalne jako jednorazowe należności pieniężne dla pracowników idących na emeryturę.

finanse
Wszystkie jednostki będące pod zarządem ustawy o rachunkowości mają zadanie uczynienia owej pracy jak wycena instrumentów finansowych. Od zadania tego mają możliwość się zwolnić tylko te oddziały, które nie podlegają obowiązkom poddania swego sprawozdania finansowego corocznemu badaniu, bo nie dopełniają przewidzianych ustawą kryteriów. Rozporządzenie o instrumentach finansowych przewiduje, iż niektóre instrumenty finansowe wyceni się w skorygowanej kwocie kupna, zwanej też zamortyzowanym kosztem.

Wiele osób fascynujących się finansami na bieżąco obserwuje notowania najbardziej rozpoznawalnych giełd

giełda
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Wyraźnie postępowy rozkwit licznych sektorów gospodarki w złączeniu z polityką poszczególnych państw konstruuje relacje, które leżą w zainteresowaniach wielu ludzi. Doglądanie zmieniających się prądów w sferze finansów jest oczywiste głównie dla osób, które mają sporą świadomość w tej właśnie problematyce.

Łatwe rozliczanie deklaracji podatkowych

pity-obrazek
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Odprowadzanie podatków i składanie deklaracji to czynność, która niejedną osobę może przyprawić o istny zawrót głowy. Nie wszyscy z nas potrafią to robić tak jak należy, jednak obecnie dostępne są różne narzędzia, które mogą nam to znacznie ułatwić i sprawić, że nie będzie to już takie skomplikowane, jak do tej pory. PITY 2016 program pomoże nam w łatwy sposób zweryfikować jakie składki winniśmy odprowadzić oraz jak należy wypełnić niezbędne druki, dzięki czemu szybko poradzimy sobie z dostarczeniem wymaganych dokumentów do urzędu.