Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

8 sposobów na wygodę malucha w pieluszce

Artykuły - strona główna

Niemowlak i jego zabawki
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Pomimo, że pieluszki wielorazowe są jeszcze bardziej modne, nadal wielu rodzicielom na hasło „ pieluszka z materiału”, drętwieje skóra. Musimy tymczasem wiedzieć, że pieluszka wielorazowa różni się trochę od sławetnej powszechnie tetry. Jest to artykuł nowoczesny technologicznie, jeśli idzie o stosowane tkaniny, wzór i wzornictwo. Istotne jest, żeby kupić otulacze rozmiarowo dobrane wobec wagi malucha, jakie najlepiej dostosowują sie, głównie do cienkich nóżek i w dalszym ciągu nie dużego brzuszka. Otulacze są dostrajane za pomocą delikatnych rzepów bądź nap.

Dla noworodka winniśmy wyselekcjonować otulacz minimalny rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, który z wyjątkiem surowca PUL, posiada zewnętrzną powłokę bawełnianą. Są one wybitnie porządnie oddychające i wentylujące. Ciężko nie sądzić, że jeżeli dziecko ma choćby ADHD, proces wychowania będzie wielce łatwym zjawiskiem. A poza tym, bardzo często mimo wszystko popełniamy dużo błędów.

Spokojna głowa: jesteśmy tylko zwykłymi osobami, zatem nawet jeżeli tak myślimy, nie pozjadaliśmy jeszcze wszystkich rozumów. Zapamiętajmy, że od początku trzeba bardzo się starać zadbać o dziecko, a zapewne nie będzie aż tak źle. Pamiętajmy, iż następnym kłopotem w wychowaniu dzieci są pieniądze. Przecież krzesełka albo wielorazowe pieluszki (http://www.wielorazowepieluszki.pl/) w żadnym wypadku nie są tanie.
ubranka dla dziecka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
Zaletą pieluszek wielorazowych jest bardzo prędki czas usychania, możność użytkowania przeróżnych wyłożeń i tym samym regulowaniu chłonności również naturalność zastosowania.

Pieluszka wielorazowa wygląda jak pielucha z kieszenią, lecz ma wszytą wkładkę na zawsze. Jest bezproblemowa w obsłudze. Pieluszki formowane kształtem przywodzące pieluchy jednostkowe, zapinane na rzep, napy, związywane na troczki. Wykonane mogą być z bawełny, bambusa, konopi, mikrowłókna i odmiennych mieszanek. Otulacz z wełny jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która w pełni oddycha powstrzymując perfekcyjną temperaturę ciała pociechy i hamując przegrzanie.

Taki otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie ubrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety powoli schnie i trzeba go lanolinować, żeby zapewnić funkcjonalną asekurację przed przenikaniem. Na pieluszkę powinno się włożyć otulacz wełniany, jaki uchroni ubranko przed zamoczeniem. Pieluchy do składania to znana nam tetra, pieluszki z flaneli, frotowe.

Na pieluchy, po ich zgodnym złożeniu i spięciu na klamerkę snappi, wdziewamy otulacz wełniany w celu zabezpieczenia ubranka przed zamoczeniem. Otulacze to majteczki stworzone z oddychającego PUL, polarku lub wełny. Oblekamy je na pieluchy do składania oraz na pieluszki formowane, aby bobas zdołał się śmiało poruszać. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - polecam otulacze wełniane z wielorazowepieluszki.pl.