Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Sposób odżywiania kobiet ciężarnych - w jaki sposób to zrobić, aby była nie tylko zdrowo, ale również smakowała dobrze

Artykuły - strona główna

Kobieta w ciąży
Author: Iban Torras
Source: http://www.flickr.com
Pierwszoplanową sprawą jest wiek dziecka. Producenci zamieszczają na opakowaniu informację, od którego miesiąca można dostarczać maluszkowi dany produkt. Jednak nie zawsze należy tej informacji ślepo ufać. Z rozszerzaniem diety nie należy przyspieszać. W sytuacji gdy pediatra nie nakaże by inaczej postępować, kaszkę najlepiej wprowadzać od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dopuszczalną po czwartym miesiącu.

chleb
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Istnieje bardzo wiele ludzi, którzy z wielu przyczyn całkowicie rezygnują z jedzenia chleba. Należy pamiętać jednak, iż jeżeli będziemy wybierać odpowiednie rodzaje pieczywa, powinniśmy odczuwać same korzyści. Podstawowa trudność wiąże się z tym, żebyśmy przekonali się, co tak naprawdę jest szkodliwe i tuczące, co natomiast będzie sprzyjać naszemu zdrowiu. Głównie ważne jest niestosowanie syntetycznych nawozów i innych tego rodzaju preparatów. żywność tego rodzaju jest odpowiednio droższa od ”zwykłej”, nie każdy więc może sobie na nią pozwolić.

Jej niewątpliwą zaletą są walory smakowe oraz jakość. Oprócz tego powstaje w sposób, który nie jest groźny dla środowiska. produkty ekologiczne są na dzień dzisiejszy coraz bardziej modne, również w Polsce. Jedną z grup najczęściej kupujących żywność ekologiczną są wegetarianie i weganie - (link do wpisu). Zazwyczaj wybieramy oczywiście po białe pieczywo.

Jest ono wytwarzane z mąki wysoko przetworzonej, dlatego trudno w nim doszukiwać się jakichś korzystnych wartości odżywczych. Poza tym jest skarbnicą kalorii, dlatego też prawdą jest, iż podczas diety odchudzającej powinniśmy zrezygnować z tego rodzaju chleba. Zamiast białego, lepiej jest sięgnąć po chleb razowy. Jest zdecydowanie lepszy! Mnóstwo w nim błonnika, dzięki czemu niezwykle szybko odczujemy uczucie sytości, a dodatkowo posiada niemało witamin i mikroelementów. Na uwagę zasługuje także chleb mieszany, który produkowany jest z mąki pszennej i żytniej.

Również zawiera mnóstwo błonnika, witamin czy różnorakich składników mineralnych. Zalecany jest w głównej mierze dla ludzi starszych oraz dzieci. Każdą kaszkę przyrządzamy zgodnie z instrukcją na opakowaniu.Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy od razu po przygotowaniu.

Wybieramy tę gęstość, która szczególnie odpowiada naszemu dziecku. Możemy zrobić zawiesistą papkę lub kaszkę półpłynną, łatwiejszą do połknięcia. Niezależnie od konsystencji kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. Ma to znaczenie zdrowotne dla zgryzu i zębów.