aktywność fizyczna

Artykuły - strona główna

Jakie liczne plusy niesie za sobą aktywne uprawianie sportu i rekreacji?

sport - rower
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Dziś niewiele osób ma czas na praktykowanie sportu. W wielu przypadkach jesteśmy zabiegani, praca, dom, obowiązki, szkoła - to wszystko sprawia, iż ledwie mamy czas na odpoczynek, a co dopiero na aktywność fizyczną. Sporo osób po powrocie do domu woli przysiąść przed telewizorem i w ten tylko sposób się zrelaksować aniżeli na przykład wybrać się na siłownię.

Zabieg plus dieta

Droga do poprawy kondycji i wyglądu naszego ciała to spora ilość wyzwań. Dzięki specjalistom i najnowszym osiągnięciom takich dziedzin jak medycyna estetyczna, droga ta wcale nie musi być skomplikowana. Walka z nadwagą czy poprawa kondycji organizmu – powodów do zrzucenia zbędnych kilogramów może być wiele. Sprawdzona recepta na efektywne odchudzanie jest jednak jedna: zdrowa dieta, oraz ruch i nowoczesnymi zabiegami medycznymi. Taka kombinacja działań przyniesie efekty, a konsekwentnie stosowana pozwala zapomnieć o problemach z wagą na długie lata.

W jaki sposób zachować idealne zdrowie w okresie zimowym?

Snowboard, zima
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wartości prozdrowotne liści pokrzywy są spore. Należy przypomnieć chociaż o tym, iż już od wieków doceniano taką roślinę za jej składniki odżywcze a także to, jak oddziałuje ona na stan zdrowia oraz do tego zdrowie psychiczne. Pokrzywa posiada mnóstwo znaczących dla organizmu substancji witaminowych, dlatego zaleca się ją stosować u osób z chorobami nerek bądź z chorobami kostnymi. No więc jakie znamy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem - poznaj najlepsze,? Peeling kawowy to nieskomplikowany specjał, jaki jesteśmy w stanie zrobić w domu.

Ruch to zdrowie!

jogging na plaży
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie zderzają się dwie odmienne tendencje. Z jednej strony diametralnie wzrasta ilość ludzi bardzo otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach też życiu. Jednocześnie, panuje obecnie moda na aktywność fizyczną - wiele osób stara się ćwiczyć oraz zdrowo odżywiać. Oczywiście, drugi trend jest bardzo wskazany, szczególnie aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się dużym obciążeniem dla służby zdrowia.