Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Rower rowerowi nierówny

Artykuły - strona główna

Obecnie nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie zapanowała ogromna moda na ćwiczenie swojego ciała. Na bieżąco uprawiany sport stał się niemal obowiązkiem – od tego w wielkiej mierze zależy także na przykład atrakcyjność danej kobiety. Na dodatek sport jest oczywiście konieczny z jeszcze jednego powodu – zwyczajnie pozwala nam utrzymać ciało w dobrej formie przez całe lata, a w dodatku sprawia, że czujemy się super. Kiedy Ty również chcesz zacząć uprawiać jakiś sport, na pewno powinnaś oczywiście zacząć od wyboru konkretnej dyscypliny . Znalezienie odpowiedniego roweru nie jest takie łatwe jak na początku byśmy mogli pomyśleć.

W zależności od tego po jakim terenie będziemy jeździć części składające się na nasz dwukołowiec będą różne. Opłaca się odwiedzić niejeden sklep rowerowy (np. TU), porozmawiać z paroma sprzedawcami i poczytać na ten temat. Różne konstrukcje, siodełka czy położenie kierownicy w danych modelach dostarczą całkiem odmiennych doświadczeń i wrażeń z jazdy. Istotne jest, aby celnie dobrać rowery górskie, miejskie czy użytkowe.

W efekcie tego jazda dostarczy dużego zadowolenia.
sport-shop:http://www.sport-shop.pl/sprzet-fitness-c-93.html
Współcześnie nader modne jest bez wątpliwości bieganie, jednakże niewątpliwie nie jest to sport dla każdego – kiedy przykładowo masz stawy w kiepskim stanie, wtedy bez wątpienia nie powinieneś biegać. Oczywiście bieganie ma sporą zaletę – nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych. Jeśli natomiast chcesz uprawiać inny sport, wówczas koniecznie powinieneś zainwestować trochę w jakiś sprzęt lub po prostu w wejścia do miejsca, w którym możesz ów sport uprawiać.
rower stacjonarny
Source: http://www.sport-shop.pl/
Przede wszystkim dobrze jest zwrócić uwagę na dwa zasadnicze typy – rowery miejskie i rowery górskie.

Rowery miejskie, czyli tak zwany „holender” pozwalają wygodnie przemieszczać się w ruchu miejskim. Istotnymi właściwościami są wysoko zamontowana, giętka kierownica, szersze i miękkie siodełko ułatwiające jazdę z prostymi plecami i większą widoczność, właściwe oświetlenie i wymagane oznaczenie znakami ostrzegawczymi oraz osłony na łańcuch zabezpieczające przed zabrudzeniem w czasie jazdy. Czasami uzupełnione są bagażnikiem i zabezpieczeniem przed kradzieżą. Zazwyczaj też rower miejski nie posiada przerzutek, które na równym terenie są niepotrzebne. W wypadku wycieczki w tereny górzyste zalecamy rowery górskie czyli rowery MTB (od Mountain Bike).

Rowery MTB stały się popularne bardzo szybko i na szczycie już pozostały. Jak sama nazwa wskazuje zaprojektowano je do jazdy terenowej, np. w górach. Charakteryzuje je w szczególności nieduża, dodatkowo wzmacniana rama, silna, ale raczej lekka konstrukcja i dobre hamulce. Dla ciekawostki wspomnieć można rowery poziome (lub stacjonarne poziome), dzięki którym jadący są w stanie rozpędzić się do bardzo dużych jak na rower szybkości. Pomijając powyższą zaletę mają one również kilka wad, które skutecznie zmniejszają ich popularność. W szczególności narzucają one konieczność gładkiej nawierzchni, mozolnie jedzie się na nich pod górę a rowerzysta ma mocno ograniczone pole widzenia.