jogging

Artykuły - strona główna

Wolne chwile z najbliższymi na świeżym powietrzu

starszy biegacz
Author: szbluma
Source: http://www.flickr.com
Bezsprzecznie bieganie okazuje się korzystne nie tylko dla zdrowia, jednak szczególnie dla naszego ogólnego samopoczucia. Biegać możemy tak naprawdę w każdym miejscu, w każdej chwili dnia czy o każdej porze roku. Wystarczy tylko postanowić o zainicjowaniu systematycznego treningu, a szczególnie dobrze znaleźć sobie do tego kompana. Zdecydowanie ciekawiej biega się z kimś, więc wskazane jest rozejrzeć się za drugim entuzjastą czy entuzjastką. Korzystne będzie też właściwe rozplanowanie treningów biegowych w ciągu tygodnia.

Jakie obuwie kupić aby rozpocząć jogging?

bieganie
Author: Jean-François Gornet
Source: http://www.flickr.com
Po zimowym letargu, w człowieku budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, jaka rewelacyjnie łączy się z noworocznymi postanowieniami. "W tym roku schudnę", "zacznę uprawiać sport", "rzucę fajki", "przebiegnę maraton" - brzmi znajomo? Co innego rzec, a co innego słowa zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym nagminniej jestem zasypywany pytaniem - "jak zacząć biegać?" A wydawałoby się, że bieganie jest najprostszą odmianą ruchu.

W górach wszystko może zmienić się bardzo szybko

Sudety, góry
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Poza tym to tani sport, ponieważ aby biegać niepotrzebne są długie szkolenia czy profesjonalne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, wygodne ubranie sportowe i... wyruszamy przed siebie. W głównym stopniu najistotniejsze jest, żebyśmy dostosowali śpiwór do własnych potrzeb oraz oczekiwań.

Ćwiczenia aerobowe

człowiek podczas biegania
Author: Georgie Pauwels
Source: http://www.flickr.com
Drewno będąc naturalnym surowcem jest bardzo chętnie wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Trwałe, lekkie i bardzo wytrzymałe świetnie sprawdza się w najróżniejszych elementach konstrukcyjnych wielu różnych budynków, a także jako materiał wykończeniowy. Ale drewno wystawione na oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak deszcze, śniegi czy słońce szybko mogłoby ulec uszkodzeniom, więc konieczne jest użycie odpowiedniego zabezpieczenia. W pierwszej kolejności drewno trzeba zabezpieczyć przed wszystkim, co będzie chciało je zjeść, czyli grzybami, pleśniami i owadami. Do tego celu są używane impregnaty, czyli środki chemiczne, którymi pokrywa się surowe elementy przed kolejnymi etapami malowania.

Nike Hypervenom – opinie

buty nike
Author: M.J.Ambriola
Source: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach stres i siedzący tryb życia w istotny sposób wpływa na stan zdrowia. Ponieważ z jasnych względów nie można cofnąć się w czasie, doskonałym pomysłem na zadbanie o własne zdrowie i odporność jest systematyczne i niezbyt intensywne, ale przynoszące ulgę ćwiczenia, szczególnie gdy korzystne warunki atmosferyczne tworzą nowe możliwości pod względem podejmowanych zajęć. Zawsze jest czas, kiedy potrzebne jest przygotowanie się na kolejne przygody. Kupowanie idealnego obuwia do biegania to wyzwanie w większości wypadków porównywalne z przebiegnięciem wielkiego dystansu.

Jogging zimową porą? To możliwe!

buty zimowe
Author: Nike
Source: domodi.pl
Coraz więcej Polaków biega, temu nie da się zaprzeczyć. Dlaczego? Dla zdrowia, pobycia sam na sam z własnym „ja”, udowodnienia sobie i innym, że podołają. Priorytetowym składnikiem wyprawy, są buty trekkingowe ((link do artykułu)). Przeważnie chodząc po skałach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną nieprzyjemnie obcierać stopy czy też przemakać.