Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Uprawianie sportu to jak mówi przysłowie samo zdrowie

Artykuły - strona główna

sport
Author: Adidas
Source: Adidas
Różne są motywy uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Jogging, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o sylwetkę. Natomiast przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu.

Musimy tylko wybrać taką, która da nam najwięcej przyjemności. Obecnie w każdym mieście działalność swą prowadzi wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeśli odpowiada nam ta forma ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek odpowiedni, dopasowany do naszych celów i oczekiwań. Natomiast jeżeli ćwiczenia siłowe chcemy wykonywać w zaciszu domowym, należy pomyśleć o ławce siłowej, dzięki której popracujemy nad umięśnieniem i zwiększeniem siły. Znajdziemy ją np.

w internecie, wpisując w wyszukiwarce frazę: ławka do ćwiczeń - http://sport-shop.pl/sprzet-silowy-lawki-pod-sztange-c-111.html.
Author: iStock.com
Najważniejszy element takiego pomieszczenia to oczywiście komplet sztanga i obciążenie plus ławeczka. Na takim zestawie będziesz mógł ćwiczyć praktycznie wszystkie partie ciała. Warto wiedzieć, że jedynie trening na wolnych ciężarach gwarantuje mocną stymulację, dzięki której będziesz mógł skutecznie powiększyć swoje mięśnie. Powinno się także zakupić drążek do trenowania pleców, który można zawiesić np.

w drzwiach. Dla każdego ćwiczącego konieczny jest obszerny pakiet rozmaitych hantelków – najważniejsze jest, by było dużo ciężarów do dyspozycji. Pływanie należy do najpopularniejszych i najbardziej rozkosznych metod na utrzymanie ładnej sylwetki. Jeśli nużą nas ćwiczenia pod okiem trenera w siłowni, a zależy nam na treningu, który rozwinie i wzmocni wszystkie grupy mięśniowe, decyzja o pójściu na basen będzie wyśmienitym pomysłem. Kiedy przesiadujemy całe dnie w biurze, skarżymy się na bóle krzyża, już po kilku sesjach na basenie zauważymy znaczną różnicę.

Nie ma znaczenia, że od dłuższego czasu nie mieliśmy do czynienia ze sportem, czy borykamy się z otyłością – kontakt z wodą to same plusy, czego oznaką jest poprawa humoru po każdym wyjściu z wody. Pamiętajmy tylko by przed wizytą na basenie, zaopatrzyć się w okulary do pływania (porównaj ofertę), które ochronią oczy przed basenową wodą
sport
Source: http://www.sport-shop.pl/
a także umożliwiają lepsze widzenie w chwili nurkowania. Rower stacjonarny (zapraszamy: polecany link) to sprzęt obligatoryjny dla wielbicieli kolarstwa, którzy w chłodne dni chcą zwiększać formę. Tego gatunku urządzenie fantastycznie nadaje się do realizowania treningu HIIT, który jest najskuteczniejszy przy spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Zbliżone do rowerka sprzęty to orbiterki – dostosowane dla osób nieprzywykłych do dużego wysiłku fizycznego. Orbiterki (zobacz: duży wybór) skutecznie odciążają kolana, ponieważ ruch nóg jest wspomagany ramionami użytkownika.