Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Internetowy sklep ze zdrową żywnością

Artykuły - strona główna

warzywa ekologiczne
Author: Rick Ligthelm
Source: http://www.flickr.com
W okresie wakacji w naszej diecie panują posiłki lekkie i niskokaloryczne. Spożywamy mniejszą ilość niezdrowych oleistych potraw, zamieniając je na korzystne dla organizmu jarzyny, owoce lub lekkie pieczywo. Latem na krajowych stołach niejednokrotnie pojawiają się również sałatki i surówki. Jednymi z najczęściej przyrządzanych są sałatki z makaronu. Odpowiednio przyrządzone stanowią pożywny i niskokaloryczny posiłek, który na długi czas pozostawia uczucie sytości w naszym żołądku.

Sposobem na zadbanie o właściwą dietę familii jest zaopatrywanie się w sklepach ze zdrową żywnością. Są one na ogół bardzo dobrze wyposażone i przyjmują do pracy osoby, które z chęcią udzielą fachowej rady. Wadą jest jednakże nieduża dostępność tego rodzaju sklepów, przede wszystkim w niewielkich miastach i miasteczkach. Mieszkańcom wielkich aglomeracji również ciężko przedzierać się przez korki na drugą stronę miasta, by nabyć ekologiczną marchew albo olej lniany zcertyfikatem. Żywność ekologiczna, czy ogólnie tak trudno nazywana zdrowa żywność coraz częściej bywa dostępna w wielkich domach towarowych.

Sieci wielkopowierzchnowe organizują między regałami specjalne stoiska albo nawet działy ze zdrowymi i certyfikowanymi wyrobami. Oferta marketów jest jednakże bezspornie uboższa choćby ze względów znacznych wydatków wejścia z artykułem. Dlatego drobniejsi, pospolici i lokalni wytwórcy są dostępni tylko w specjalistycznych sklepach ekologicznych - kontynuuj. Sałatka z makaronem, wbrew pozorom, nie stanowi potrawy kalorycznej. Bynajmniej nie dzieje się tak z powodu zawartości makaronu.

W szczególności, jeśli w miejsce pszennego, weźmiemy pełnoziarnisty Jest to bowiem komponent zawierający przede wszystkim węglowodany i białko. Poza tym podczas gotowania wchłania on wodę, dzięki czemu trzykroć powiększa swą masę. Istnieje wprawdzie kluczowy wymóg - sałatka z makaronem winna być przygotowana z pasty al dente. Wtedy nasz organizm przez dłuższy czas trawi skrobię na glukozę, na skutek czego poczucie sytości zostaje na dłużej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wzbogacania sałatki z makaronu wysokokalorycznymi domieszkami lub sosami.

Najlepszym przykładem jest majonez. Sałatka z makaronem i majonezem nie będzie pożądanym pokarmem, jako że posiada mnóstwo bezwartościowych, powodujących przybieranie na wadze kalorii. Nie odmieni tego nawet makaron gotowany al dente (kup na https://ekoj.pl/produkt/705/makaron-bezglutenowy-penne-500g-sam-mills.html). Sałatka z makaronem i majonezem może być konsumowana tylko przez osoby nie borykające się z kwestią nadwagi i również niezbyt często. To taka mała porada kulinarna: być może warto pójść na choćby sushi? Fakty są takie, że sushi to wspaniała szama, zapewne dzięki regularnemu spożywaniu ryb mieszkańcy Japonii są jedną z najbardziej zdrowych nacji świata. Choć Japończycy funkcjonują przede wszystkim w dużych miastach, wielce zanieczyszczonych, do tego gnębi ich stres, to jednakże żyją zdrowo oraz bardzo długo.