Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Nie bójmy się ratowania swojego małżeństwa!

Artykuły - strona główna

para
Author: Yugank Singhal
Source: http://www.flickr.com
Chcielibyśmy wreszcie dorównać Stanom Zjednoczonym - zwłaszcza w ogólnym poziomie życia, ekonomii, płacy, etc. Jednakowoż jest na pewno coś z czego w żadnym razie nie powinniśmy brać przykładu: mianowicie rozchodzi się o znaczącą liczbę rozwodów. Można tak naprawdę powiedzieć, że Amerykanie powariowali na punkcie rozwodów! Przecież nie zawsze wzięcie rozwodu jest potrzebne. Dobrze - na przykład zdrada małżeńska jest niezmiernie sensowną przyczyną wzięcia rozwodu, lecz bardzo często przyczyną jest choćby ogromna kłótnia, która powoduje, że wcześniej całkiem szczęśliwi małżonkowie decydują się na rozwód. Aby jak najbardziej ograniczyć niemiłe doświadczenia warto sprawdzić, jakie opinie ma lekarz, do którego idziemy.

Warto zapytać bliskich. Z pewnością nam poradzą, będziemy mogli porozmawiać o spotkaniu i o podejściu specjalisty. Opinie o lekarzach są różnorodne, bywa że niezgodne ze sobą, ale świetnego medyka docenią wszyscy. Aktualnie cały czas jedną z najpopularniejszych metod eliminowania zaburzeń o podłożu psychicznym jest leczenie szpitalne. W tego rodzaju ośrodkach przebywają ludzie, u których rozpoznano duży stopień zaburzeń.

Mogą to być przykładowo takie dolegliwości jak schizofrenia, zaburzenia maniakalne na wysokim poziomie i inne. Do skierowania do takiego szpitala powodem mogą być także przestępstwa popełnione przez określoną osobę jeżeli stwierdzono, że w trakcie ich popełniania nie była ona poczytalna. Lekarze w szpitalach psychiatrycznych mają za zadanie nie doprowadzać do pogorszenia się kondycji pacjentów i w miarę możliwości pomaganie im w wyjściu z zaburzeń (dobry psychiatra z Warszawy). Do tego celu wykorzystuje się terapię lekami, jak również różnorodne inne sposoby, takie jak przykładowo terapia elektrowstrząsami.
para
Author: Viktor Rosenfeld
Source: http://www.flickr.com
A może zwykła psychoterapia - choć zasadniczo mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie należy mocno przekonać, ponieważ to we właśnie w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę się ona narodziła. Może przejdźmy do polskiego podwórka: czyli co powinni robić ludzie, którzy na tę chwilę są w ogromnym konflikcie ze swoim małżonkiem - no na tyle poważnym, że na serio biorą pod uwagę złożenie pozwu rozwodowego.

Najbardziej znacząca rada: nigdy nie należy zbytnio obawiać się psychologa. Bardzo często psychoterapeuta jest tak naprawdę cudotwórcą, który sprawia, że takie małżeństwo, które tak jakby było do "kasacji", na nowo może odkryć swoje uczucie. Jeśli ktoś ogląda House of Cards - genialny amerykański serial, pamięta parę prezydencką, która w obliczu znaczących kłopotów najzwyczajniej w świecie udała się na psychoterapię. Nie ma najmniejszego sensu spojlerować, lecz możemy być pewni, iż owe spotkania, chociaż bardzo zniszczyły ich karierę w polityce, uratowały związek (szukaj pomocy u dobrego psychologa). Innym źródłem informacji jest internet.

Jest mnóstwo stron internetowych gromadzących oceny przychodni. Poczytajmy je, zanim umówimy się na wizytę, wpisując w Google.pl różne zapytania "dermatolog Zielona Góra", "ginekolog Warszawa". Jeśli cokolwiek jest absolutnie złe w danej placówce, na pewno się o tym dowiemy. Ludzie z chęcią dzielą się własnym zdaniem, w szczególności gdy potraktowano ich świetnie lub fatalnie.
psycholog
Występuje także taka odmiana psychiatrii, która wiąże się z działalnością sądów i generalnie przestępcami.

Psychiatrzy trudniący się tą dziedziną współpracują bezpośrednio z sądami i prokuraturami. Ich celem jest przede wszystkim danie opinii na temat kondycji psychicznej oskarżonych. Oprócz tego psychiatra taki musi ocenić, czy przestępca któremu udowodniono winę może odbywać pełną karę więzienia. Jego zakres obowiązków jest więc ściśle określony i wiąże się z badaniem podejrzanych o dane czyny, również tych, podejrzewani są o najgorsze zbrodnie.