Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Artykuły - strona główna

Jak nie dać się chorobie?
Author: Life Mental Health
Source: Flickr.com
Funkcjonujemy znacznie szybciej, znacznie mniej godzin mamy na wypoczynek, czy na spokojne spożycie zdrowego posiłku. To wszystko w pewnym momencie ma szansę wywrzeć negatywny wpływ na nasz organizm, a co się z tym łączy, dostrzeżemy, że posiadamy coraz mniej energii, iż wypadają nam włosy, paznokcie się łamią, a cera daleka jest od ideału. A więc jakie znamy skuteczne sposoby na walkę z cellulitem? Peeling kawowy to bardzo prosty specjał, jaki możemy wykonać w domu. Receptura jest bardzo prosta: dwie łyżki zmielonej kawy powinniśmy wymieszać z łyżką soli oraz odrobiną oliwy z oliwek. Masowanie ciała tak zrobionym preparatem na pewno przyniesie błyskawiczne i zauważalne rezultaty.

Kolorowe pigułki
Author: Will Thomas
Source: http://www.flickr.com
Przez to właśnie znacznie częściej sięgamy po przeróżnego rodzaju suplementy diety, które mają spowodować, iż nasz organizm będzie dostawał odpowiednią dawkę witamin oraz minerałów, dzięki czemu będziemy posiadali świadomość, iż funkcjonuje w prawidłowy sposób. Jest kilka rzeczy, których cellulit nie jest w stanie zaakceptować. Jedną z takich rzeczy jest... zimna woda. Dające najlepszy efekt są natryski, naprzemienne, kilkusekundowe polewanie ciała zimną i ciepłą wodą.

Działanie tego typu techniki jest bardzo dobre, gdyż ciepła woda rozkurcza, a zimna obkurcza naczynia krwionośne. Gwarantuje to efekt bardziej elastycznej skóry. Bądźmy regularni i powtarzajmy taki zabieg 7-8 razy po każdej kąpieli. Niezbędne są regularne masaże. Do ich wykonania niezbędna jest specjalna rękawica, która powinna być szorstka.

Masaż robimy kolistymi ruchami, zaczynając od kostek, kierując się ku górze. Taki prosty masaż zwiększa ukrwienie skóry i czyści tkanki minimalizując zalegające w nich toksyny. Na skuteczne odchudzanie oprócz stosownie dobranej i zbilansowanej diety składa się także czynne wykorzystanie czasu. Stałe ćwiczenia polepszają krążenie, korzystnie oddziaływają na nasz metabolizm oraz pomagają w spalaniu zbędnych kalorii. Jeśli nie mamy ochoty brać udział w zorganizowanych lekcjach fitness lub chodzić na siłownie, zadbajmy bodaj o trochę ruchu pośród własnych czterech ścian.

Rano chwilę po obudzeniu i wieczorem przed zaśnięciem spróbujmy wykonać serię znanych nam ćwiczeń. Mogą to być pajacyki, brzuszki, pompki, ćwiczenia rozciągające... wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Można także wyekwipować się we prywatny sprzęt sportowy, taki jak np. bieżnia czy rowerek. Przy regularnych ćwiczeniach na rezultaty nie będziemy musieli długo wyczekiwać.