Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak spędzić niezapomniany urlop na początku maja?

Artykuły - strona główna

wycieczka kajakiem
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Jaki może być interesujący sposób na zorganizowanie wspólnie wolnego czasu? Z przyjaciółmi zwykle nie brakuje atrakcyjnych pomysłów na nowoczesne wypady za miasto. Perfekcyjnym wyjściem mogą się okazać kajaki, gdyż łączą w sobie rekreację oraz rewelacyjne przygody. Nie musimy daleko szukać, aby znaleźć inspirację oraz znaleźć rodzaj sportu odpowiadający całej ekipie. Niewymagające zajęcie pozwala na odkrywanie niespożytych pokładów energii, pozornie ukrytych gdzieś głęboko. Wybierajac się z całą ekipą na kajaki, wskazane jest zadbać o właściwy strój. Nie jedynie strój powinien być właściwy, lecz też wskazane jest wziąć ze sobą dobry humor. Decydując się na rozrywkę na poziomie, jakiej dostarczyć mogą nam kajakowe przygody, wybieramy najlepsze oferty spędzania wolnego czasu w gronie bliskich nam osób.

Rozbudowana oferta (tutaj: http://www.kaylon.pl/splywy-integracyjne) przeznaczona dla różnych grup pod względem wieku może zapewnić pełne zadowolenie wszystkich uczestników z otrzymywanych możliwości. Ale są to osoby, które organizują spływy kajakowe lub po prostu kochają pływanie na kajakach i często sami jadą nad rzekę z kajakiem. Dla osób, które nie mają kajaka a chciałyby popływać muszą wypożyczyć kajaki. Każda wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma też kamizelki ratunkowe. Oczywiście za wypożyczenie kajaku należy się opłata. W niektórych wypożyczalniach kamizelkę otrzymuje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok konieczna będzie dopłata. Jednak prawda jest taka, że bez kapoka nie ma, co wsiadać do kajaku.

I nie ma żadnego znaczenia, czy potrafimy pływać, czy nie. Najistotniejsze jest bezpieczeństwo. A gdy my sami wsiadający do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi. Z pewnością wypożyczalnia kajaków musi pamiętać o naszym całkowitym bezpieczeństwie. A więc musimy czuć się bardzo bezpiecznie, bo woda jest piękna, ale bywa czasami kapryśna. Trzeba zatem wypożyczyć porządny kajak, a do tego w żadnym razie nie zapominać jak niesamowicie ważny jest kapok (o kajakach tutaj). W wielu przypadkach tak jakby deprecjonujemy znaczenie kapoków.

To niedobrze, bo kiedy wpadniemy do wody, dzięki właśnie kapokowi bez większego problemu będziemy sobie radzić. Wiem, że zwłaszcza młodsi turyści nie przepadają za kapokami, ale bezpieczeństwo jest najbardziej znaczące! Mam ogromną nadzieję, że znaczna większość ludzi tak rozumuje. Czasem mamy możliwość zobaczyć w telewizji ludzi, którzy pasjonują się pływaniem wyczynowym, dajmy na to takie kajakarstwo górskie, to niesamowita przeprawa przez naturę. Ale, jeżeli chodzi o kajaki to wcale nie trzeba od razu wybierać się na spływ ekstremalny, może być również o wiele spokojniej. Jeżeli wybierzemy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt nie jest rwący, to na sto procent damy radę popatrzeć na niesamowite widoki. Na pewno trochę się zmęczymy, wiadomo musimy popracować rękami, ale rzeczywiście będzie się opłacało. Jeśli jeszcze nigdy nie siedzieliśmy w kajaku.

To czas w końcu to zmienić.
rzeka
Author: Szymon Nitka
Source: www.flickr.com
Warto skrzyknąć się kilku przyjaciół i pomknąć na jakiś spływ kajakowy. A jeśli akurat żaden nie jest organizowany w okolicy to samemu warto wybrać się do wypożyczalni i w parę osób po prostu popłynąć gdzieś na kajakach. Jest sporo tras na prawie wszystkich polskich rzekach, które będą nadawały się do pływania kajakiem. Musimy tylko poszperać w Internecie i zobaczymy gdzie u nas w okolicy najlepiej oddać się tej przyjemności. A jeśli nic nie wyszukamy, to możemy zostać pionierami na naszej rzece. Ale najważniejsze to nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Warto porozmawiać z kimś, kto sporo wie o okolicznych zbiornikach wodnych, bo zawsze może dać sporo cennych wskazówek i musimy pamiętać o kamizelkach ratunkowych. Powinniśmy też zrezygnować nawet z symbolicznego piwka, zwłaszcza, gdy jest naprawdę gorąco. W trudnych sytuacjach nawet jedno piwko może okazać się zagrożeniem.