Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Obozy konne

Artykuły - strona główna

Konie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Co roku jesteśmy stawiani przed tym samym dylematem. Co zrobić z wakacjami? Opalanie się na plaży dla niektórych ludzi jest mało ciekawe, przede wszystkim gdy nie lubią palącego słońca. Wspinaczki górskie najczęściej są męczące, a przecież urlop powinien być momentem wypoczynku. Może w związku z tym spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna - sport skupiający w sobie ruch na łonie natury, a jednocześnie dający ogromną radość i szansę kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.

koń
Source: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest bardzo ważne. Uczy, uwrażliwia, posiada potęgę przeskakiwania barier. Hipoterapia w odrobinę innej formie niż współcześnie, funkcjonuje od starożytności. Od ponad połowy stulecia cieszy się znaczną popularnością.

Nic w tym dziwnego, kontakt z koniem ma w sobie odrobinę czarów. Żadna inna forma terapii nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Współpraca pacjenta, terapeuty i zwierzęcia zawsze jest unikatowa, mimo że posiada szerokie spektrum możliwości, pracując psychomotorycznie, a nawet społecznie.
jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Wakacje lada dzień - zachodzimy w głowę, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku.

Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki obcowaniu z żywym stworzeniem to coś więcej niż zwyczajny sport. Aby zachęcić naszą niezdecydowaną osóbkę, odwiedźmy znajdujące się w okolicy stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w w sieci słowa kolonie konne - lub sprawdź to: www.patataj.com/oferta/studenci/). Jeździectwo to piękny sport.

Buduje mięśnie, daje radość z obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to świetny czas, żeby zacząć jeździć. Ładna pogoda, radosna zieleń, kwitnące drzewa, bujne lasy, szerokie łąki - czy można wyobrazić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A przy tym jeszcze satysfakcja, jaką daje opanowanie konia i nawiązanie więzi ze zwierzęciem. Czy to nie świetny sposób na wakacyjne zajęcie? A więc - na koń! Koń w trudnych chwilach umie dodać otuchy jak dobry przyjaciel, samą swą obecnością. Może być również doskonałym terapeutą. Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka działają kojąco na naszą duszę. Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny konnej, każdy odnajdzie tam coś ciekawego, co sprawi że jego życie będzie chociaż troszkę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze przywita wszystkich szeroko otwartymi drzwiami.