Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Gdzie znajdziemy ranking lekarzy?

Artykuły - strona główna

Neurologia to dziedzina medycyny zajmujący się chorobami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są obszarami pokrewnymi, a niektóre schorzenia są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia para się przede wszystkim schorzeniami, których podstawą jest mechanizm osłabiający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się przeważnie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie działania mózgu jako całości. Neurolog leczy schorzenia obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego (mózgu), zajmuje się przede wszystkim chorobami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy. Dużo schorzeń jest z pogranicza neurologii i psychiatrii.

szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com
Nie ma żartów i nigdy nie było. Od zawsze serce było lokowane w centralnej części, jako najważniejszy człowieczy organ. Zdradzają to przykładowo ścienne malunki z epoki kamienia. Już także Grecy, Rzymianie czy Chińczycy żywo pasjonowali się tym tematem. Seneka zauważył, że ból w sercu nie jest zwyczajny, jak w innych bolączkach.

Jeśli zaś chodzi o serce można się liczyć się z możliwością zgonu. Kardiologia, jako współczesna nauka powstała w roku 1628. wydarzyło się to po opublikowaniu dzieła o odkryciu cyrkulacji krwi, które odkrył Willam Harvey. Każdy internista powie, że lepiej kilka razy się zastanowić nim coś zrobimy, bo później konsekwencje nieprzemyślanej decyzji mogą się za nami ciągnąć latami. Nasze wnętrze to ukłąd naczyń połączonych, który musi być w równowadze, kiedy owa harmonia jest zaburzona wtedy przeważnie ruszamy do internisty, który ma pomóc nam w znalezieniu przyczyny owego dolegliwości.

Niestety nasze problemy mogą być ciężkie do rozszyfrowania. Często trzeba przejść przez szereg nie zawsze przyjemnych badań by zrozumieć, gdzie problemu (sprawdź przykłady na www.rankinglekarzy.pl). W naszym kraju uzmysłowienie, jak serce jest istotne ciągle rośnie. Pod presją akcji, przykładów przybywających z zachodu przewartościowujemy własne nawyki żywieniowe i tryb spędzania czasu. Te dwie bowiem sfery mają istotne znaczenie dla naszego serca.

I najrozsądniej porzucić palenie papierosów i nie nadużywać alkoholu, bo takie popularne i niezdrowe środki zabijania stresu do niczego nie prowadzą, a stres jeszcze bardziej maksymalizują. właściwa dieta tokorzystniejsza praca serca, podobnie ma to miejsce z działalnością fizyczną: czym więcej ruchu, ćwiczeń, tym korzystniejsza prognoza dla naszego serca. W zapomnienie odeszły czasy, kiedy na widok biegającego człowieka wszyscy pukali się w głowę albo główkowali, co on człowiek robi – goni go ktoś a może jakiś wariat… W czasie wizyty neurolog zbiera dane od pacjenta. Niektóre elementy z wywiadu mogą wskazywać na przyczynę (etiologię) choroby pacjenta.Później neurolog robi badanie neurologiczne. Jest to potężne narzędzie w rękach dobrego neurologa, bo umożliwia wykrycie, która część układu nerwowego niedomaga (jest uszkodzona). Ogromnie często badanie zezwala wykryć takie zmiany w układzie nerwowych, których nie da się stwierdzić żadnymi badaniami laboratoryjnymi.