Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Powinniśmy wspomagać nasze ciało

Artykuły - strona główna

Są ludzie, którzy uważają, że odżywki, które proponowane są sportowcom, to czyste zło i że one im szkodzą. Prawda jednak jest taka, iż jest to zwyczajnie zestaw odpowiednio dobranych witamin oraz składników odżywczych, ponieważ wiemy, iż taki organizm, który wystawiony jest na znaczniejszy wysiłek potrzebuje odpowiedniego wzmocnienia. Wszystkie te rady są trochę wyssane z palca, a my właściwie o tym wiemy, ponieważ trudno w tak krótkim czasie zdobyć taki piorunujący rezultat.

Myślimy identycznie o tych wszelkich cud dietach, jakie mają zrobić z nas modeli i modelki. Ale spokojnie, istnieją sposoby, które potrafią przyspieszyć proces chudnięcia czy budowania masy mięśniowej. Odpowiedzą na to są suplementy. Mamy do wyboru sporo godnych uwagi rodzajów, ale na uwagę zasługuje szczególnie jeden produkt: arginina (suplement diety arginina).

Jest to aminokwas niezwykle pozytywny do realizacji znakomitej większości procesów fizjologicznych, a są nimi przykładowo wytworzenie hormonu wzrostu
Mężczyzna z wyrzeźbioną klatką piersiową
Author: Hammerin Man
Source: http://www.flickr.com
albousuwanie szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Jest nazywana także L-arginią, uznawana za substancję niezbędną w zakresie przyrostu masy mięśniowej, stąd właśnie dlatego znajduje się ona w odżywkach dla sportowców. Arginina jest również w jedzeniu.

Najzdrowszy jej rodzaj otrzymamy w mleku, przetworach mlecznych, mięsie drobiowym, występuje również w rybach (łosoś, halibut), w orzechach, płatkach owsianych, soi, słoneczniku. Korzyści z zażywania argininy są niesamowicie korzystne. Najistotniejsze to: szybszy powrót do całkowitego funkcjonowania (na przykład, po operacji), lepsze działanie czynności nerek.

Za pomocą argininy jesteśmy w mniejszym stopniu narażenie na zagrożenie różnymi zakażeniami, poza tym prędzej się goją rany. Tego typu odżywki powinni stosować zarówno zawodowi sportowcy, jak i także tacy amatorzy, którzy zwyczajnie trenują dla swojego świetnego samopoczucia i ogólnego zadowolenia. Odpowiednio także robimy, jeżeli czytamy o tym wszystkim w Internecie i w przeróżnych dostępnych katalogach, poświęconych tej sprawie. Wówczas upewnimy się, iż zażywanie takich odżywek jest całkowicie bezpieczne, a co się z tym łączy, nie będziemy musieli się zamartwiać, własnym stanem zdrowia. Zamiast tego będziemy mogli obserwować, jak nasze ciało uzyskuje pożądany przez nas wygląd.