rodzice

Artykuły - strona główna

Place zabaw to lokacje, które maluchy chętnie odwiedzają

Wrocław
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
stąd też, jeżeli jesteśmy właścicielami prywatnej posiadłości, warto wyodrębnić na swojej działce trochę przestrzeni dedykowanej właśnie na plac zabaw


Jeśli mamy nieco wolnej przestrzeni przy domu, opłaca się pomyśleć o tym, aby wykorzystać go na plac zabaw.

W jaki sposób możemy zadbać o własne dziecko?

Author: timsamoff
Dzisiaj naprawdę często to jest tak, że rodzice niemal wariują na punkcie własnego dziecka. Tzn. za bardzo o nie chcą dbać. To co prawda nic złego, ale powinniśmy wiedzieć, że nasze dziecko będzie przez jakby nie patrzeć niedużą część swojego życia pod 100% naszą opieką. A więc trzeba w jakiś sposób przygotować je do typowego życia. W wielu przypadkach rodzice niejako zapominają o tym. To sprawia, że mamy bardzo wielu ludzi, którzy choć powinni mieć już swoją rodzinę, to w dalszym ciągu mieszkają z rodzicami. Naturalnie trzeba wziąć jeszcze poprawkę na to, iż poprzednie pokolenie nie zostawiły młodym zbyt poukładanego świata.

Autyzm a Zespół Aspergera to inne zaburzenia. Te dwa zaburzenia się różnią, chociaż wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Jak w każdej epoce, tak i aktualnie przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy odbierani są tak samo, chociaż obie przypadłości znacznie się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i brak wiedzy na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy chęci poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, udzielić odpowiedzi na pytanie czym są te dwie przypadłości?

Wyprawka dla pociechy – które produktu muszą się w niej współcześnie bezwzględnie znaleźć?

maluchy przy stole
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Młodzi rodzice dostają 9 miesięcy na przygotowanie się do urodzenia się nowego członka rodziny. Może to się wydawać dużą ilością czasu, jednakowoż praktycznie faktycznie często jest go mało, wobec tego wyprawkę dla maluszka dobrze jest zacząć kompletować faktycznie jak najwcześniej.

Nieprzyjemna oraz bardzo niepożądana przypadłość u najmłodszych

dziecko
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Warszawa oferuje chętnym pacjentom szerokie opcje, ponieważ odróżnia się wyjątkowo szeroką ofertą. Stolica ma do zaprezentowania potencjalnym pacjentom naprawdę wiele. Logopeda z Warszawy ma niesamowicie dużo wolnych terminów, więc chętnie przyjmie na wizytę również nowe osoby, które nie miały dotychczas jeszcze tej przyjemności. Świetna oferta leczenia pomogła już wielu dzieciom z problemem jąkania, więc mogą one cieszyć się idealną wymową każdego dnia. Duża liczba rodziców zadaje sobie pytanie: jak leczyć jąkanie u swojej pociechy? Ta trudna, irytująca i uciążliwa przypadłość dotyczy dużej liczby dzieci, szczególnie podczas nauki języka, a więc w początkowych latach życia.

Co dla Waszego dziecka jest najlepsze?

pieluszka dla dziecka
Author: CatEyedKP
Source: http://www.flickr.com
Chcemy dla swojego dziecka wszystko co dobre. Wiadomo: radość pociechy to pewnie dla definitywnie każdego rodzica coś niesamowicie ważnego. Można w sumie powiedzieć, że niejako instynktownie rodzice umieją zadbać o swą latorośl, choć w wielu przypadkach jest to bardzo trudne. Niektóre dzieci są spokojne, inne zaś niejako sprawiają wiele kłopotów natury wychowawczej.

Problemy z płynnym mówieniem

Naturalne jest, że każdy rodzić cieszy się nawet z najmniejszego sukcesu swojego dziecka, z każdej wysokiej oceny, zaliczonego egzaminu, trofea sportowego czy po prostu życzliwego gestu. Jednak w sytuacji najmłodszych pociech, radość i duma są wyraźnie większe, ponieważ wszystko dzieje się po raz pierwszy w życiu. Naturalnie nie chodzi o to w owym artykule, aby czytelnik po prostu przyjął do wiadomości jąkanie! Przecież naprawdę nie jest akurat tak, że będziemy musieli do końca swoich dni narzekać na jąkanie. Jak najbardziej jąkanie można pokonać - chociaż to pewnie jasne, iż w wielu przypadkach im człowiek starszy, tym trudniejszy jest ten cały proces. Jeżeli zauważymy u dziecka kłopoty z wysławianiem, w szczególności, gdy są one związane z emocjonowaniem się dziecka, należy poprosić o pomoc specjalistę. Logopeda lub neurologopeda ze znacznym doświadczeniem zapewne będzie dużym wsparciem i źródłem wiedzy.

Gdy rodzi się dziecko

Ciąża, płeć dziecka
Author: iStock
Source: iStock
W czasie rosnącej cyfryzacji coraz więcej najmłodszych zasiada przed monitorem. Od maleńkości surfują w sieci, nierzadko nie umiejąc jeszcze czytać i pisać, po prostu klikając w przyciski. W TV istnieją pasma dla dzieci, również jak i w radiu. Internet nie posiada takich podziałów. Owszem, istnieją miejsca przeznaczone dla najmłodszych, ale internet tak naprawdę jest nieograniczony. Zastanówmy się, jakie zagrożenia niesie niekontrolowanie dziecka w czasie przeglądania stron WWW.