Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Menu mamy karmiącej piersią

Artykuły - strona główna

Śmiejące się dziecko
Author: Brian Fagan
Source: http://www.flickr.com
Karmienie niemowlaka piersią to bez wątpienia jeden z najbardziej zalecanych sposobów odżywiania. Kobieta nie musi przygotowywać mleka sproszkowanego, co jest też naprawdę wygodne. Na dodatek, mleko kobiety ma w sobie wszystkie elementy, jakie są niezbędne maluchowi – pełen pakiet witamin i mikroelementów. Powszechnie wiadomo jednak, że to co je karmiąca matka ma istotny wpływ także na zdrowie noworodka.

Jak w takim razie powinna prezentować się jej dieta? Czy rzeczywiście musi być ona związana z wyłączaniem konkretnych potraw?
warzywa
Author: Rob Bertholf
Source: http://www.flickr.com
Jednak jest dodatkowa dziedzina, jaka ten stan rzeczy prześciga. Właściwie, mowa o ekologiczną żywności. Bez zastanowienia ma się możliwość dostrzec, w jaki sposób każdego dnia wyłania się zwiększona liczba osób, które skłaniają do tego, aby postępować w porozumieniu z naturą. A w największym stopniu naturalnie będzie sposobność to zrobić wówczas, gdy będzie się jeść towary pochodzenia naturalnego, jakie będą wytworzone ze prozdrowotnych substancji.

Znaczna ilość osób już w tym momencie ma zdanie, że żywność ekologiczna to spora szansa na to, żeby populacja mogła pozostawać w polepszonej kondycji. Odchodzi się znacząco od tego, co jest fast na korzyść tego, co po prostu będzie na każdą osobę pozytywnie wpływać. Ma się możliwość takowe modyfikacje rzeczywiście zobaczyć na tle życia społecznego (sprawdź ekologiczne jaja). Czasami ludzie tłumaczą, iż najcudowniejsze śniadanie to skibka chleba z wędliną, do tego mleko, lub sok owocowy.

Inni chwalą płatki owsiane polane mlekiem, a po wszystkim jabłko, lub banan, który zagwarantuje nam witaminy. Są jeszcze tacy, którzy lubią na śniadanie twarożek ze szczypiorkiem, herbatę owocową oraz sucharka. Prawda jest taka, że każdy powinien poszukać własnego idealnego zestawu, takiego po którym z jednej strony będzie czuł się najedzony i pełen energii, a z drugiej nie będzie miał poczucia, iż jest ociężały, zmulony i iż już praktycznie na nic nie ma chęci (niebanalne propozycje). Niezbędne jest jednakże, żeby tłuszcze nasycone nie stanowiły znacznej części diety.

W takim przypadku bowiem mogą pojawić się faktycznie duże problemy. Kiedy rodzice zauważają jakiekolwiek dziwne objawy oraz zaczynają podejrzewać, że ich pociecha jest uczulona na konkretny rodzaj pokarmów, wtedy powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona głównie na odstawieniu tych rzeczy, które podejrzewa się o wywołanie niechcianej reakcji. Jeśli taki krok przyniósł rezultat, wtedy nie należy ich znowu włączać do diety, chociaż przez jakiś czas (więcej o diecie karmiącej mamy). Sklepy ze zdrową żywnością są zazwyczaj odpowiednio oznakowane, na artykułach pojawia się hasło BIO albo zielony listek itp. Etykieta takich produktów posiada potwierdzenie jakości w formie różnych atestów, stąd też nie trudno jest sprawdzić czy faktycznie kupuje się zdrową żywność (zdrowe składniki na twój obiad).