Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Tenis - aktywność dla interesujących ludzi. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba wykonać najpierw?

Artykuły - strona główna

tenis
Author: Matt Cloutier
Source: http://www.flickr.com
Gra w tenisa cieszy się dziś dość dużą popularnością, a mecze tenisowe wzbudzają spore emocje. Może się wydawać, że tenis nie wymaga większych umiejętności i siły, tymczasem jest w zasadzie odwrotnie - to jedna z najtrudniejszych gier, w którą należy włożyć spore pokłady wysiłku. Dowodem tego są na przykład kontuzje zawodowych tenisistów na kortach. Poza tym, warto pamiętać, że tenis jest dyscypliną, która wymaga faktycznie dużych nakładów finansowych. Zakup stosownej jakości rakiety, niezbędnych strojów oraz lekcji u trenerów to niemały wydatek.

Podczas gry znaczące są także odpowiednio wybrane naciągi tenisowe. Czym są? Jakie jest ich przeznaczenie? Nim wybierzemy konkretny model, zwróćmy uwagę na nieco znaczących cech większości dostępnych na rynku rakiet, takich jak ciężar, obwód rączki, równowaga, długość i materiał, z jakiego jest wyprodukowana. Niezwykle istotna jest także firma i koszt zakupu. Te wszystkie parametry pozwolą nam zdecydować się na zakup, a także oszczędzą nam wydatków (odsyłam do tej strony).
tenis
Author: Steven Pisano
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też niektórzy ludzie podejmują decyzję o nauce gry w tenisa w celu wyrobienia sobie wymarzonej sylwetki.

Tenis zalicza się bowiem do takich sportów, przy których gracz jest bardzo zmęczony i w ten sposób traci dużo kalorii. Nauka gry w tenisa najczęściej nie trwa długo i nie jest problematyczna, oczywiście bardzo dużo zależy jednak od formy zawodnika. Dla zawodników, którzy grają od wielu lat i są w tym na wysokim poziomie, coraz większą wagę ma sprzęt używany podczas meczów. U niektórych już na samym początku powstają pytania, przede wszystkim o dobór właściwej rakiety tenisowej. Rakieta do tenisa to przyrząd, którego dopasowanie wymaga rozważeniu dużej liczby kwestii.

Oczywiście dla sporej liczby ludzi zasadniczą sprawą ograniczającą będzie zasobność portfela (zobacz najlepsze rakiety tenisowe). Na szczęście rakiety do tenisa prezentują bardzo dużą rozpiętość jeśli chodzi o ceny i szczególnie początkujący nie muszą od razu decydować się na te najdroższe. Także niższym kosztem można
tenis
Author: adidas
Source: adidas
dobrać wyspecjalizowaną rakietę. Jej cechy uzależnia się w pierwszej kolejności od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby grającej bardzo okazjonalnie dobrym wyborem będzie rakieta mniej kosztowna.

Poza tym ważna jest także płeć gracza i wiek, inne są bowiem rakiety dla najmłodszych, a inne dla dorosłych. Od rozmiaru rączki zależy bezpieczeństwo chwytu. Od ciężaru – siła zagrania, ale również ochrona nadgarstka. Większa rakieta – to łatwiejsza celność. Czas poświęcony wyborowi nie jest jak się wydaje zmarnowany i przyniesie efekty już w pierwszym etapie treningu. Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie sprawiać sobie zbyt kosztownego sprzętu.

Najbardziej popularne to tenis ziemny i tenis stołowy. Dawniej uważano ze tenis to sport dla bogaczy, dziś już tak to nie wygląda, co może zobaczyć odwiedzając jakiś sklep tenisowy – stacjonarny czy internetowy (pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc). oczywiście jeśli marzy nam się kariera Agnieszki Radwańskiej to nie dość, że potrzeba wiele lat treningów, ale także dużych nakładów pieniężnych. Jeśli zaś chcemy pograć tylko okazyjnie, to nie powinno być problemu, żeby takie coś zorganizować.