Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Co najlepiej zjeść do popołudniowej herbaty?

Artykuły - strona główna

picie herbaty
Author: Elin Schönfelder
Source: http://www.flickr.com
Jedne pomieszczenie są ogromne, kolejne niewielkie. Nie oznacza to jednak, iż w niewielkim pomieszczeniu za każdym razem odczujemy niedobór powierzchni, a w dużym jej zbyt dużą ilość. Ba, odpowiednio zaaranżowane wnętrze sprawi, iż mały pokój zacznie sprawiać wrażenie większego, a ogromny zacznie sprawiać wrażenie mniejszego. Jakich trików powinniśmy użyć, żeby oszukać oczy? Dowiesz się zaglądając na lovingit.pl (http://www.lovingit.pl/). Już w pierwszej kolejności powinniśmy porządnie się zastanowić, czego właściwie oczekujemy w toalecie.

Być może z pewnych elementów jesteśmy w stanie zwyczajnie zrezygnować. Szczególnie istotna sprawa to kupno wanny i prysznica. Jeżeli zależy nam na większej ilości wolnej przestrzeni, warto postawić na prysznic. Prysznic może zająć nawet dwa razy więcej przestrzeni.
ciastka
Author: Pink Sherbet Photography
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie dobrym wyborem będą z pewnością świeże ciasteczka do herbaty.

A co konkretniej? Jedną z opcji, które na pewno możesz polecić jako przekąska w trakcie popijania herbaty jest coś, co nazywa się shortbread. To przepyszne, słodkie ciacho, które możesz wykonać własnoręcznie bez dużego wysiłku. Nie zajmie Ci to także zbyt dużo czasu. Shortbread wypieka się na okrągłej formie, a następnie kroi w mniejsze części. Na pewno okaże się dobrym wyborem do herbaty.

Po pierwsze, dobrze jest mieć na uwadze właściwą liczbę elementów w pokoju. Małe metraże nie nadają się do gromadzenia wielu elementów. Szybko możemy w taki sposób przeładować pokój i wzbudzić poczucie małości. Z pomocą przychodzą tu meble wyposażone w ukryte schowki oraz półki. Dzięki temu łatwiej „upchniemy” dużą ilość obiektów na ciasnej przestrzeni.

Drugi dobry pomysł to stawianie luster. Obszerne lustro w sypialni czy przedpokoju jest w stanie sprawić, iż pomieszczenie wyda się o wiele większe. Istotne znaczenie ma także wybór barw. Jasne kolory mogą znacząco optycznie rozszerzyć pokój, z kolei ciemne barwy bardzo go zmniejszą. W skromnym pokoju czy korytarzu lepiej wykorzystywać w związku z tym jasne ubarwienie. Gdy chcemy „zwiększyć” przestrzeń, pomóc mogą też paski ułożone poziomo.