Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Czy warto wziąć udział w spływie kajakowym

Artykuły - strona główna

Ptak nad wodą
Author: Mark Michaelis
Source: http://www.flickr.com
Jeśli śni nam się czynny wypoczynek nad jeziorem lub rzeką to powinniśmy pomyśleć o kajakach. To rzeczywiście fajne pomysł szczególnie, kiedy jesteśmy z całą rodziną nad wodą. Nie trzeba od razu wyruszać w daleką trasę, można na początek po prostu pouczyć się wiosłować i na dodatek świetnie się bawić. Jeżeli nasze pociechy nie potrafią pływać wystarczy założyć im kapoki i na początku koło nich być na płytkiej wodzie, żeby były w kajaku bezpiecznie, a później możemy im dać spróbować swoich sił na płytkiej wodzie samemu. Oczywiście są również kajaki kilkuosobowe, więc można nawet razem z rodziną wejść do kajaka. Więcej o nich pod tym linkiem.

Jednak, jeśli to jest zabawa to taki jednoosobowy kajak stanie się idealnym wprawieniem się. Jeśli zauważymy, że córka lub syn nie czuje się zbyt pewnie warto postawić na kajak dwuosobowy, to świetne rozwiązanie i dla rodziców i dla dziecka. Dziecko czuje się bardziej pewne, bo wiedzą, że obok jest tata lub mama i my, jako rodzice też mamy się lepiej, bo mamy pociecha jest w w jednym kajaku z nami. Zaszczepienie w młodym człowieku miłości do pływania kajakiem sprawi, że najprawdopodobniej z czasem nasza pociecha sama będzie wyciągać nas z fotela po to, by wyruszyć wspólnie na jakiś niepowtarzalny spływ. Warto jest pokazywać dzieciom wiele możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, bo to inwestowanie w ich rozwój. Naprawdę dobrze jest dziecku pokazać wiele możliwości, może akurat również będą mu się podobały i będzie miał ochotę zmienić swą przewodnią dyscyplinę sportu? Bardzo fajnym pomysłem są kajaki.

Kajaki to najlepsze rozwiązanie, gdy tak naprawdę brakuje nam czasu na robienie czegoś całą rodziną. Wspólne wypady na kajaki wzmocnią więzy rodzinne i gdy będziemy wszyscy w mieszkaniu nie będziemy siedzieć w swoich pokojach, tylko razem usiądziemy przy stole i będziemy myśleć o kolejnej trasie lub będziemy wspominać ostatni wypad na kajaki. Wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi czy też z rodziną to dobry idea, pozwalająca scalać więzi. Jednak zamiast jedynie biesiadować przy grillu i piwkować warto zawsze wybrać jakiejś bardziej czynnej formie odpoczynku, która zawsze może być kończyć ogniskiem albo grillem. Do ciekawych opcji trzeba zaliczyć spływy kajakowe. Na sto procent wiele razy słyszeliśmy, że u nas w okolicy organizuje się spływ kajakowy.

Jednak często z powodu tego, że nigdy nie byliśmy na kajakach, nie zapisujemy się. A przecież spływy kajakowe nie są organizowane jedynie dla osób, które miały do czynienia z pływaniem na kajaku.
na kajakach w Ciechocinku
Author: Polska Zielona Sieć
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, że są spływy dla ludzi znających się na rzeczy, ale jest również cała masa spływów kajakowych dla wszystkich chętnych. Nie trzeba nawet umieć pływać, bo ludzie organizujący wszystko dbają o to, by było bezpiecznie i wszyscy uczestnicy otrzymują kapok. dodatkowo organizator wypożycza kajaki, więc tym, że nie mamy kajaku też nie musimy się przejmować. Nie trzeba się również przejmować tym, że nie mamy partnera do kajaku.

Na pewno znajdzie się jakaś jedynka, a jeśli jesteśmy pierwszy raz na spływie, to na bank znajdzie się ktoś, kto nam pomoże i popłyniemy z kimś w podwójnym kajaku. Tak naprawdę granice istnieją tylko w naszej głowie. Musimy jedynie wziąć telefon i zadzwonić, żeby móc wziąć udział w spływie kajakowym. Po takim spływie będziemy na sto procent bogatsi o moc wrażeń i różne znajomości. Dobrze, więc zamiast szukać wymówek po prostu spróbować. Jeśli za pierwszym razem nam się nie spodoba nie będziemy musieli już więcej wybierać się na spływy kajakowe i będzie można szukać innych sportowych wyzwań. A prawda jest taka, że jeśli nie spróbujemy to nigdy nie dowiemy się czy to zabawa dla nas. Dobrze, więc zapisać się na spływ kajakowy albo na jedną lekcję bosku. Nigdy nie wiadomo, co rzeczywiście nam w duszy gra, dopóki nie spróbujemy.