Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Obozy konne dla najmłodszych wyjątkowo cenioną opcją

Artykuły - strona główna

Kucyk i dziewczynka
Author: pxlcookies
Source: http://www.sxc.hu/
Obozy konne to interesująca dla maluszków opcja aktywnego spędzania czasu poza domem z rówieśnikami. Zaprzyjaźnienie się z końmi przesądza też o relacjach malucha z ludźmi, więc wskazane jest inwestować w poznawanie przez niego świata od tej strony. Wybierając aktywny wypoczynek, troszczymy się również o systematyczny ruch dziecka. Będzie to miało odpowiednie odzwierciedlenie w ciągu całego życia. Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę obozów konnych, która w internecie jest nieustannie uaktualniana.

koń
Source: morguefile.com
Obcowanie ze zwierzętami na co dzień jest niezmiernie istotne. Uczy, uwrażliwia, posiada potęgę pokonywania barier. Hipoterapia w nieco zmienionej postaci niż obecnie, znana jest od czasów starożytnych. Od ponad połowy stulecia cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, kontakt z końmi zawiera w sobie troszkę magii.

Żadna inna postać terapii nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, opiekuna i zwierzęcia musi być unikatowa, pomimo że posiada ogromne spektrum możliwości, oddziałując psychoruchowo, a także społecznie.
Agroturystyka na Kaszubach
Author: www.nakaszubach.pl
Source: www.nakaszubach.pl
Jeździectwo to więcej niż aktywność pomagająca utrzymać dziecko w dobrej formie fizycznej i dająca zajęcie w trakcie wakacji. Jazda konna uczy odpowiedzialności za konia, którym się trzeba codziennie zająć. Dziecko odkrywa zasady bezpieczeństwa w trakcie jazdy, poznaje też sposoby dbania o konia, czy nawet uczy się uczyć inne dzieci.

Przebywanie blisko natury pozwala dziecku wyciszyć się. Doświadczeni opiekunowie, którzy organizują obozy konne dla dzieci w rozmaitych grupach wiekowych, dobrze wiedzą, czego maluchy potrzebują najbardziej. Właściwa dawka uwagi dla najmłodszych i opieka na doskonałym poziomie, jak również zbilansowane oraz systematycznie podawane posiłki mają niemały wpływ na właściwy rozwój każdego malucha. Wyjazd na obóz konny dla wielu dzieci jest niesamowitym przeżyciem, ponieważ jest to dla części z nich pierwszy wyjazd bez rodziców. W zimie, nie tylko dla doskonałych jeźdźców znajdą się w stajniach interesujące rozrywki.

Przez sporo z nich proponowany jest na przykład kulig, radujący w taki sam sposób starszych jak i najmłodszych. Jest to ciekawy sposób na spędzenie mroźnego weekendu poza stolicą. Pomyśleć powinno się jednak o tym, że na kulig w zimie trzeba się solidnie ubrać, a dalej już tylko pozwolić sobie na odczuwanie szczęścia w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, pędzenie, padający biały śnieg… taka atmosfera służy odcięciu się od codzienności. Polecane przez wielu rodziców jazda konna (zobacz ofertę: oferta konnej jazdy na www.patataj.pl) i obozy konne to również doskonała alternatywa wobec ferii zimowych, które maluch spędza przeważnie w domu lub u rodziny. Wyjazd z rówieśnikami to nie lada gratka dla malucha, który przywiezie sporo wspaniałych wspomnień oraz opowieści dla rodziców, rodzeństwa czy dziadków. Pełna emocji wycieczka z przyjaciółmi w zbliżonym wieku zmotywuje dziecko do częstszego korzystania z różnych, oferowanych przez rodziców form aktywności.