Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Sprawdzony sprzęt umożliwi przetrwanie każdych warunków

Artykuły - strona główna

biwak
Author: el-meister
Source: http://www.flickr.com
Jednym z bardzo ważnych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Ubiór harcerzy jest z całą pewnością najbardziej charakterystyczny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Jednakże nie byłby całkowity, gdyby nie precyzyjnie dodatki do munduru harcerskiego. Warto więc dowiedzieć się, co każdy harcerz powinien mieć, aby prezentować się perfekcyjnie. Przede wszystkim bardzo istotne jest stosowne nakrycie głowy. Po złożeniu najważniejszej przysięgi zuchy przypinają na mundurze Znaczek Zuchowy, który przypomina, aby mieć pogodę ducha oraz zachęca do pomocy innym i stawaniu się lepszym.

Przyszyte sprawności to historia działania nad sobą, kolejne inne naszywki to tak naprawdę galeria tego, co przeżyliśmy. Posiadanie munduru naucza też umiejętności odnoszenia się do niego z szacunkiem, samodzielności w czasie przyszywania odznak lub nawet robi dobrą okazją do pierwszej samodzielnej przygody z prasowaniem. Gdy twoje pociecha zaczyna chodzić do przedszkola i chcemy go nauczyć obowiązkowości i dać pewne wartości to dobrym rozwiązaniem jest wpisanie go do harcerstwa. Nasze latorośl od kilku miesięcy uczęszcza na zbiórki gromady zuchowej. Bawi się i uczy. Przed nim etap – a mianowicie czas przygotowujący do złożenia obietnicy zuchowej.

Jednak aby złożyć tą obietnicę i zostać prawdziwym zuchem, trzeba posiadać mundur dla zucha.
http://wgl.pl
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej jest to tzw. rogatywka lub beret w odcieniu wybranym przez drużynę. Aczkolwiek na głowie harcerzy może znajdować się także inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się zwykle lilijkę.

Nieco inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy posiadają specjalne berety lub czapki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specyficzne naramienniki, jakie zakłada się na pagony w barwach drużyny. Na pagonie powinny znajdować się różnorodne ważne informacje, takie jak przykładowo ilość gwiazdek zdobytych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta powinna być chusta. Mundur można nabyć w sklepach harcerskich ale o wiele szybciej i sprawniej można go zakupić przez internet. Dzięki niemu możemy od razu nabyć pełne umundurowanie i jego elementy takie jak koszule mundurowe czy paski harcerskie.

Porządna odzież turystyczna oraz reszta to definitywna podstawa (wgl.pl - sklep z dużym wyborem odzieży turystycznej)- jednak w końcu nierzadko całkowicie nie mamy pojęcia jaka odzież w istocie może spełnić nasze wszystkie wymagania. Faktycznie: jeśli w grę wchodzi odzież turystyczna, bez dwóch zdań trzeba uważać. Zuchy głównie do munduru ubierają normalne spodnie. Muszą to być jednak spodnie stonowane, zapinane na guzik. Dobrze jeśli są to ciemnoniebieskie dżinsy. Drugie dozwolone to sztruksy lub bojówki w kolorach czarnym lub chłopcy zielonym, brązowym, dziewczynki ciemnoszarym. Jeśli jest to możliwe w szlufkach spodni powinien mieścić się pasek harcerski (przydatne informacje).
Tags: