ćwiczenia

Artykuły - strona główna

Aktywny tryb życia przez cały rok, czyli dlaczego powinniśmy uprawiać sport regularnie?

rower
Author: Kettler
Source: Kettler
Chcecie być bardziej szczęśliwi i lepiej wyglądać? Przepis jest niezwykle prosta: wystarczy, że systematycznie będziemy uprawiać sport. W efekcie nasza sylwetka stanie jest smuklejsza, a poziom endorfin sprawi, że życie stanie się pełne optymizmu. Jeśli nie uprawiamy żadnego sportu, od teraz powinniśmy to zmienić. Przyczyniamy się nie tylko naszemu zdrowiu, lecz również poprawi to nasze postrzeganie całego świata i pozostałych ludzi.

Rada przez sieć

Dobrze zbudowana klatka piersiowa
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy z nas chcieliby wiedzieć, co jeść i w jakich ilościach. Jednak w obecnych czasach brakuje nam chwili na wizytę u doktora. Dlatego posiłkujemy się Internetem. Na szczęście możemy na stronach www odnaleźć diety online, które nam pomogą. Tylko powinniśmy przy ich wyborze kierować się zdrowym rozsądkiem.

W jaki sposób zacząć ćwiczenia cielesne?

siłownia
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Moda na zdrowe życie wydaje się mieć swój szczyt. Wzdłuż i wszerz. Już nie wyłącznie zamożni gwiazdorzy namawiają do treningów fizycznych. Posiadamy dosyć dużo możliwości jeślibyśmy chcieli starać się o swój wigor. Warto starać się ćwiczyć w mieszkaniu pomagając sobie zestawami ćwiczeń, które możemy wyszukać np. w internecie.

Zdrowa dieta odchudzająca, start na siłowni

dieta
Author: iStock
Source: iStock
Wiele osób, które mają kilka lub kilkanaście, a bywa, że i kilkadziesiąt kilogramów chciałyby zacząć dietę. Najczęściej większości marzy się dieta cud, czyli coś w stylu, że w ciągu miesiąca wszystko można zrobić lub, że wystarczające okaże się łykanie tabletki i wciąż da się jeść tak jak się jadło, a i tak się schudnie. Ale nie jest to właściwe podejście. Idealna jest zdrowa dieta odchudzająca, czyli taka, którą stworzy dietetyk.

Co robić, aby ze zdrowiem wszystko było w porządku?

Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Dlaczego polska służba zdrowia nadal nie satysfakcjonuje? No cóż, głównie rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć zbyt mało kasy inwestujemy w medycynę. Zapewne wielu czytelników powie, iż przecież płacą sporo składek, zatem nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, bo to i tak niewiele da.

Leczenie kręgosłupa - efektywne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem

kręgosłup
Author: Hipseat
Source: www.babymama.pl
Kinezyterapia, która symbolizuje leczenie ruchem, jest zbawienna do leczenia a także profilaktyki bólów kręgosłupa. Kinezyterapia jest stosowana podczas najróżniejszych zabiegów rehabilitacyjnych oraz poprawnie wykonywana przynosi wyniki zarówno u osób dorosłych, jak także u dzieci. Dużo ośrodków oraz placówek zajmujących się profilaktyką i leczeniem bólów kręgosłupa prowadzi doświadczoną kinezyterapię.

Jakimi sposobami radzić sobie można, jeżeli u dziecka wystąpią jakieś problemy w ruchowym czy neurologicznym rozwoju.

dziecko
Author: Alexander Lyubavin
Source: http://www.flickr.com
Każdy z rodziców zapewne marzy o tym, aby dziecko, którego się spodziewa urodziło się zdrowe i nie miało później żadnych problemów w późniejszym życiu. W większości przypadków rzeczywiście tak będzie, poza okresowymi przeziębieniami i innymi niegroźnymi schorzeniami maluchom nic innego, poważnego nie będzie się działo.

Budowanie mięśni - kilka informacji

mięśnie
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wedle obserwacji ekspertów, jednym z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarczych w naszym kraju jest branża fitness. Obywatele coraz w większym stopniu dbają o swoje zdrowie. Poprzez informacje w mediach coraz więcej jednostek poszerza swoją świadomość i woli działać zapobiegawczo dbając o swoja tężyznę fizyczną zamiast w przyszłości ponosić wysokie koszty leczenia. Jedną z popularniejszych form dbania o swoja formę jest trening na siłowni. Istnieje wiele form takiego treningu tzn. w czasie pobytu w siłowni praktykujemy ćwiczenia na masę, ćwiczenia na rzeźbę albo ćwiczenia spalające tłuszcz.

Rehabilitacja- w jakich sytuacjach udać się na zajęcia oraz jak znaleźć dobrego rehabilitanta, który nam pomoże

Kule ortopedyczne
Source: www.foter.com
Pacjenci w każdym wieku mogą ulec urazom różnego rodzaju. Złamanie nogi lub zwichniecie stawu nierzadko może utrudnić późniejsze poruszanie się. Po ściągnięciu gipsu albo wykonaniu operacji często zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów po urazie.

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich wyniszczające następstwa

Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach panuje tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Figura taka jest bowiem promowana jako najlepsza i pożądana. Z tego powodu faktem staje się drastyczne odchudzanie się u dużej liczby pań. Rzecz jasna przy większym stopniu otyłości dieta jest nawet wskazana. Dużo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający życiu człowieka.

Jakie są tajniki dobrych treningów na szczupłe i wytrzymałe nogi

Trening obwodowy
Author: David Huang
Source: http://www.flickr.com
Wytrzymałe i szczupłe nogi to marzenie wielu osób zmagających się ze słabą kondycją , jak również lekką lub większą nadwagą. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest docenianych wyjątkowo sporo skutecznych ćwiczeń na uda i łydki – zarówno na spalanie tłuszczu w udach, jak i wzmocnienie mięśni łydek. Z pewnością warto być świadomym, że nawet najefektywniejszy trening nóg musi iść w parze z odpowiednią dietą – szkoda utracić efekty poniesionego wysiłku z przyczyny zwyczajnych błędów żywieniowych.

W jaki sposób stracić nadmierne kilogramy zdrowo

dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zazwyczaj jeżeli ktoś powziął decyzję o odchudzaniu, to na pierwszą myśl przychodzi mu głodówka, bo stwierdza, że wtedy będzie mógł najwięcej schudnąć w najkrótszym okresie. Lub z drugiej strony sięga po przeróżne diety, które posiadają tak nieciekawe składniki, że już od samodzielnego czytania składu dań robi się nie źle, a co się z tym łączy, potem jest niezwykle ciężko utrzymać się w takim postanowieniu.

Dbamy o dziecka: metody wspierania rozwoju oraz rehabilitacji dzieci

lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com
Dziecko już od pierwszych chwil swojego życia powinno uczyć się prawidłowego odbierania bodźców z z zewnątrz oraz prawidłowych mechanizmów ruchowych. Stąd ogromna popularność spotkań z integracji sensorycznej oraz terapii Bobath.

Muzyka do biegania powinna być właściwie dopasowana

bieganie
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Znajdźmy dla siebie właściwą metodę ćwiczeń
Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że dobrze wyćwiczone ciało okazuje się być bardzo istotne, gdyż będzie ono zdrowsze, a my posiadamy lepszą kondycję. Przez to tak ważne okazuje się być to, by zastanowić się, który komplet treningów jest dla nas najlepszy oraz co może nam dopomóc w prawidłowym ich wykonywaniu, tak żeby otrzymywane efekty były jak najlepsze.

Idealne buty dla osób uwielbiających sport - gotowe propozycje

ćwiczenia w parku
Author: Brisbane City Council
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednie obuwie to takie, w którym nasza stopa dobrze się czuje. Świetnie wiedzą o tym ludzie, którzy trenują. Nie mogą kupić butów, które będą dostarczały im obtarć. To powinny być wygodne buty, które będą chroniły nogę oraz stawy podczas trenowania. Do tego typu butów należą na 100% buty nike free 5.0.

Dieta z dowozem- Łódź taką oferuje

dietetyczne jedzenie, dieta
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Która dieta będzie dla nas odpowiednia?

Chcemy zrzucić zbędne kilogramy, zatem katujemy się różnorakimi ćwiczeniami, a być może pragniemy wspierać się jedynie na właściwej diecie? Spróbowaliśmy już wielu przeróżnych ofert, lecz nadal waga nie jest taka jakbyśmy pragnęli? Bez wątpienia warto spróbować nowej propozycji przedstawianej przez różnorakie firmy trudniące się żywieniem, szczególnie że tu sami nie będziemy zmuszeni szykować najmniejszych posiłków.

Ćwiczenia sportowe i jego najistotniejsze wyznaczniki

jazda na rowerze
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie od zawsze sport towarzyszył człowiekowi w jego codzienności. Od dawnych czasów jest bowiem wiadome, że ruch jest aspektem, który w dużej mierze pomaga człowiekowi w zachowywaniu wysokiej kondycji, a co za tym idzie – dobrego samopoczucia. Naukowcy udowodnili, że ludzie uprawiający sport generalnie żyją dłużej od takich, którzy sportu nie uprawiają.

Pages