ćwiczenia

Artykuły - strona główna

Aktywny tryb życia przez cały rok, czyli dlaczego powinniśmy uprawiać sport regularnie?

rower
Author: Kettler
Source: Kettler
Chcecie być bardziej szczęśliwi i lepiej wyglądać? Recepta jest bardzo prosta: wystarczy, że systematycznie będziemy uprawiać sport. Dzięki temu nasza sylwetka stanie jest smuklejsza, a poziom endorfin sprawi, że życie stanie się bardziej przyjemne. Jeżeli nie uprawiamy żadnego sportu, od dzisiaj musimy to zmienić. Przyczyniamy się nie tylko naszemu zdrowiu, lecz również ulepszy to nasze postrzeganie całego świata i pozostałych ludzi.

Co robić, aby ze zdrowiem wszystko było w porządku?

Raz do roku pamiętaj o glukozie!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Dlaczego polska służba zdrowia ciągle nie może usatysfakcjonować? Cóż, przede wszystkim rozchodzi się o to, że zasadniczo za mało pieniędzy inwestujemy w medycynę. Pewnie wielu internautów powie, iż w końcu płacą sporo składek, zatem nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, ponieważ to tak czy siak niewiele da.

Rehabilitacja- w jakich sytuacjach udać się na zajęcia oraz jak znaleźć dobrego rehabilitanta, który nam pomoże

Kule ortopedyczne
Source: www.foter.com
Pacjenci w każdym wieku mogą ulec urazom różnego rodzaju. Złamanie nogi lub zwichniecie stawu nierzadko może utrudnić późniejsze poruszanie się. Po ściągnięciu gipsu albo wykonaniu operacji często zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów po urazie.

Rada przez sieć

Dobrze zbudowana klatka piersiowa
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy z nas chcieliby się dowiedzieć, co spożywać i jakie porcje. Ale w obecnych czasach brakuje nam chwili na wizytę u doktora. Z tego powodu wybieramy sprawdzenie, co w Internecie piszczy. Na szczęście można na stronach www odnaleźć diety online, które nam nie zaszkodzą. Tylko powinniśmy przy ich wyborze pamiętać o zdrowym rozsądku.

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich wyniszczające następstwa

Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach panuje tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Figura taka jest bowiem promowana jako najlepsza i pożądana. Z tego powodu faktem staje się drastyczne odchudzanie się u dużej liczby pań. Rzecz jasna przy większym stopniu otyłości dieta jest nawet wskazana. Dużo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający życiu człowieka.

Budowanie mięśni - kilka informacji

mięśnie
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Według obserwacji profesjonalistów, jednym z najprężniej kształtujących się sektorów gospodarczych w naszym kraju jest branża fitness. Obywatele coraz z większym natężeniem dbają o swoje zdrowie. Poprzez informacje w mediach coraz więcej ludzi poszerza swoją świadomość i woli działać ochronnie dbając o swoja kondycję fizyczną zamiast później ponosić wysokie koszty leczenia. Jedną z popularniejszych postaci dbania o swoja kondycję jest trening na siłowni. Występuje wiele form takiego treningu tzn. w trakcie pobytu w siłowni robimy ćwiczenia na masę, trening na rzeźbę albo ćwiczenia redukujące tłuszcz.

Zdrowa dieta odchudzająca, start na siłowni

dieta
Author: iStock
Source: iStock
Sporo osób, które posiadają kilka lub kilkanaście, a bywa, że i kilkadziesiąt kilogramów chcą rozpocząć dietę. Najczęściej wszystkim marzy się dieta cud, czyli coś w rodzaju, że w czasie miesiąca wszystko można zrobić albo, że wystarczy łykać jakieś tabletki i wciąż da się jeść tak jak jedliśmy do tej pory, a i tak się schudnie. Ale nie jest to właściwe podejście. Najlepsza jest zdrowa dieta odchudzająca, czyli taka, którą stworzy dietetyk.

W jaki sposób zacząć ćwiczenia cielesne?

siłownia
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
Moda na zdrowy tryb życia wydaje się mieć swój szczyt. Wszędzie. Już nie jedynie zamożni celebryci namawiają do treningów fizycznych. Posiadamy dość sporo możliwości jeślibyśmy zapragnęli starać się o swoje zdrowie. Możemy próbować gimnastykować się w domu wspierając się zestawami ćwiczeń, jakie możemy wyszukać dla przykładu w necie.

Jakie są tajniki dobrych treningów na szczupłe i wytrzymałe nogi

Trening obwodowy
Author: David Huang
Source: http://www.flickr.com
Wytrzymałe i szczupłe nogi to marzenie wielu osób zmagających się ze słabą kondycją , jak również lekką lub większą nadwagą. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest docenianych wyjątkowo sporo skutecznych ćwiczeń na uda i łydki – zarówno na spalanie tłuszczu w udach, jak i wzmocnienie mięśni łydek. Z pewnością warto być świadomym, że nawet najefektywniejszy trening nóg musi iść w parze z odpowiednią dietą – szkoda utracić efekty poniesionego wysiłku z przyczyny zwyczajnych błędów żywieniowych.

W jaki sposób stracić nadmierne kilogramy zdrowo

dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zazwyczaj jeżeli ktoś powziął decyzję o odchudzaniu, to na pierwszą myśl przychodzi mu głodówka, bo stwierdza, że wtedy będzie mógł najwięcej schudnąć w najkrótszym okresie. Lub z drugiej strony sięga po przeróżne diety, które posiadają tak nieciekawe składniki, że już od samodzielnego czytania składu dań robi się nie źle, a co się z tym łączy, potem jest niezwykle ciężko utrzymać się w takim postanowieniu.

Jakimi sposobami radzić sobie można, jeżeli u dziecka wystąpią jakieś problemy w ruchowym czy neurologicznym rozwoju.

dziecko
Author: Alexander Lyubavin
Source: http://www.flickr.com
Każdy rodzic zapewne marzy o tym, żeby jego dziecko urodziło się zdrowe i później nie miało żadnych problemów w dalszym życiu. W większości przypadków faktycznie tak będzie, poza zwykłymi grypami i innymi mało niebezpiecznymi schorzeniami maluchom nic innego, poważniejszego się nie dzieje.

Leczenie kręgosłupa - efektywne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem

kręgosłup
Author: Hipseat
Source: www.babymama.pl
Kinezyterapia, która symbolizuje rehabilitację ruchem, jest konieczna do leczenia i również profilaktyki bólów kręgosłupa. Kinezyterapia jest wykorzystywana w czasie różnych zabiegów rehabilitacyjnych i poprawnie realizowana zapewnia wyniki zarówno u osób dorosłych, jak też u dzieci. Mnóstwo ośrodków i placówek zajmujących się profilaktyką i leczeniem bólów kręgosłupa prowadzi profesjonalną kinezyterapię.

Dbamy o dziecka: metody wspierania rozwoju oraz rehabilitacji dzieci

lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com
Dziecko już od pierwszych chwil swojego życia powinno uczyć się prawidłowego odbierania bodźców z z zewnątrz oraz prawidłowych mechanizmów ruchowych. Stąd ogromna popularność spotkań z integracji sensorycznej oraz terapii Bobath.

Muzyka do biegania powinna być właściwie dopasowana

bieganie
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Znajdźmy dla siebie właściwą metodę ćwiczeń
Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że dobrze wyćwiczone ciało okazuje się być bardzo istotne, gdyż będzie ono zdrowsze, a my posiadamy lepszą kondycję. Przez to tak ważne okazuje się być to, by zastanowić się, który komplet treningów jest dla nas najlepszy oraz co może nam dopomóc w prawidłowym ich wykonywaniu, tak żeby otrzymywane efekty były jak najlepsze.

Idealne buty dla osób uwielbiających sport - gotowe propozycje

ćwiczenia w parku
Author: Brisbane City Council
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednie obuwie to takie, w którym nasza stopa dobrze się czuje. Świetnie wiedzą o tym ludzie, którzy trenują. Nie mogą kupić butów, które będą dostarczały im obtarć. To powinny być wygodne buty, które będą chroniły nogę oraz stawy podczas trenowania. Do tego typu butów należą na 100% buty nike free 5.0.

Dieta z dowozem- Łódź taką oferuje

dietetyczne jedzenie, dieta
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Która dieta będzie dla nas odpowiednia?

Chcemy zrzucić zbędne kilogramy, zatem katujemy się różnorakimi ćwiczeniami, a być może pragniemy wspierać się jedynie na właściwej diecie? Spróbowaliśmy już wielu przeróżnych ofert, lecz nadal waga nie jest taka jakbyśmy pragnęli? Bez wątpienia warto spróbować nowej propozycji przedstawianej przez różnorakie firmy trudniące się żywieniem, szczególnie że tu sami nie będziemy zmuszeni szykować najmniejszych posiłków.

Ćwiczenia sportowe i jego najistotniejsze wyznaczniki

jazda na rowerze
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie od zawsze sport towarzyszył człowiekowi w jego codzienności. Od dawnych czasów jest bowiem wiadome, że ruch jest aspektem, który w dużej mierze pomaga człowiekowi w zachowywaniu wysokiej kondycji, a co za tym idzie – dobrego samopoczucia. Naukowcy udowodnili, że ludzie uprawiający sport generalnie żyją dłużej od takich, którzy sportu nie uprawiają.

Pages