Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Podstawowe elementy wyposażenia na zimowe wędrówki po górach, co powinno się posiadać wtedy przy sobie.

Artykuły - strona główna

Wycieczki zimowe po górach są pięknym przeżyciem, ale niekiedy przerodzić się mogą w spore zagrożenie życia. Wiele osób to sobie lekceważy, i niektórzy zapłacili za to najwyższą cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu trafić się może lokalne załamanie pogody, warunki potrafią się bowiem zmieniać z godziny na godzinę.

wspinaczka na szczyt
Author: tsuru_g4
Source: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniowy wypad trzeba założyć dobre buty, zabrać ze sobą coś ciepłego i pelerynę przeciwdeszczową, a także sprawny telefon, mapę albo kompas. Zima jest okresem dużo bardziej wymagającym do wędrowania po górach, a co za tym idzie znacznie bardziej niebezpiecznym. Szlaki mogą być pokryte grubą warstwą lodu oraz śniegu, wiatr i mróz mogą spowodować szybsze wychłodzenie organizmu, a śnieg i mgła mogą bardzo zaburzyć przestrzenną orientację.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie druk cyfrowy na bawełnie, którą tu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Z tego też powodu każde zimowe wyjście musi być od początku do końca dokładnie rozplanowane, trzeba zebrać całe potrzebne wyposażenie, bo od tego, co się ze sobą weźmie zależeć może nawet życie uczestników.Jedną z najważniejszych rzeczy na górskie wyjście jest odpowiednia odzież i obuwie. Obrania powinny być odporne na wodę i dobrze izolujące od chłodu, nawet na krótki marsz powinno się wziąć awaryjny zestaw, który niekiedy nawet ocalić życie. Doskonałym wyborem są na przykład wyroby firmy the north face, w ubraniach tego producenta chodzą setki miłośników górskich wędrówek i jeszcze nigdy one żadnej osoby nie zawiodły.
Jeżeli trasa będzie przebiegała w okolicy, w której leży dużo luźnego śniegu, to niezbędnym elementem wyposażenia muszą być detektory lawinowe. Po przejściu lawiny człowiek może nawet kilkanaście minut żyć, bez detektora szanse na znalezienie pod tonami śniegu są bardzo niewielkie. W plecaku koniecznie powinien się także znaleźć pożywny prowiant i termos gorącej herbaty.

W chłodnej atmosferze organizm znacznie szybciej będzie zużywał kalorie, więc niezbędne jest jej uzupełnianie w razie potrzeby, tak żeby nie spowodować osłabienia organizmu. Jeżeli się tych wszystkich rzeczy będzie przestrzegać, to nawet zimowe wędrówki będą bezpieczne.