Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Przychodnia dla twojej pociechy – wybierz najlepszą

Artykuły - strona główna

Każdy świeżo upieczony rodzic pragnie zatroszczyć się o swoje dziecko jak najlepiej potrafi. Nie wystarczy ciepły, bezpieczny dom – trzeba również zdecydować się na właściwą przychodnię, do której prędzej czy później będziemy musieli pójść z niemowlęciem, nie tylko ze względu na chorobę, ale również na badania kontrolne bądź szczepienia. Czym w takim razie należy się kierować, by wybrać dobrego pediatrę?

Przychodnia
Author: kris krüg
Source: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu obowiązuje brak rejonizacji, jaki mówi, iż nie jesteś zobligowany decydować się na przychodnię położoną na obszarze Twojego miejsca zamieszkania. Nie musi być to również instytucja medyczna, do której przynależy rodzic. Maluch może chodzić do całkiem innej przychodni, pamiętając, aby mieć do niej nieutrudniony dostęp - .

W razie naglącej potrzeby konieczna jest szybka wizyta, więc mimo wszystko doktor powinien być w pobliżu. Czym jeszcze poza bliskością musi odróżniać się dobra przychodnia (http://medicus.ie/?lang=pl)? Zdrowie jest najważniejszą wartością, toteż zyskajmy pewność, iż w przychodni pracują doktorzy nieprzerwanie rozwijający swoją wiedzę, o czym świadczą np. dyplomy wiszące na ścianach.Istotne jest też ich doświadczenie, które podpowiada im, jakie objawy domagają się skierowania do specjalisty, a z czym poradzą sobie wykorzystując własne umiejętności. Poza tym doktor musi mieć odpowiednie podejście do dzieci. Nie może się irytować nastrojami maluszków, musi być cierpliwy i umieć odwrócić uwagę dziecka od nie zawsze miłych badań. Jedynie wtedy będzie mógł postawić celną diagnozę, ponieważ starannie sprawdzi zdrowie małego pacjenta - .
Ma znaczenie także wygląd oraz obsługa przychodni – placówka musi być czysta i zadbana, a osoby zatrudnione w rejestracji pomocne oraz uśmiechnięte. Dobrze również sprawdzić czy w interesującej nas przychodni pracuje więcej aniżeli jeden pediatra. Dzięki temu także wtedy, gdy nasz doktor wybierze się na urlop czy zwolnienie, naszym maluchem zajmie się inny specjalista.

Przychodnię należy wybrać w przeciągu czterech tygodni od urodzin bobasa. Przed tym jednak powinniśmy zgłosić maluszka do ubezpieczenia, a później wybieramy lekarza, który w naszej opinii będzie dobry dla naszego dziecka.

Jeżeli uważasz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym odnajdziesz dokładne opracowania tematów - odsyłacz jest tu.

Przemyślmy wybór, a nie będziemy się niepokoić, iż nasza pociecha nie otrzyma właściwej pomocy wtedy, gdy będzie tego potrzebować.