Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Z jakich powodów trzeba zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to na pewno jest pomocne?

Artykuły - strona główna

Psychoterapia ułatwia zmienić fałszywe struktury poznawcze, które ograniczają człowieka. Pozwala zwalczyć zahamowania, destrukcyjne, mimowolne sposoby reagowania. Uczy zwalczania lęku i użycia nowych, niewykorzystywanych szans poradzenia sobie w odmiennych sytuacjach. Jest to proces kierujący do zmiany, która jest potrzebna do usunięcia objawów.

Psychoterapia
Przemianie, w zależności od problemu określonego przez pacjenta, ulegają nie do końca postawy czy przekonania, nieadekwatne wartościowanie zdarzeń, wzorce reakcji emocjonalnych i komunikacji interpersonalnego, wyuczone nawyki i sposoby zachowania. zazwyczaj okazuje się\może się okazać, że pokazywane problemy to tak naprawdę „wierzchołek góry lodowej”, które mają swoje źródło głęboko w podświadomości, są dalekim echem niełatwego dzieciństwa, braku bliskości emocjonalnej ze strony bliskich osób, braku miłości i akceptacji.

Chory razem z psychoterapeutą podczas wspólnych spotkań mogą próbować zmierzyć się z nadal bolesnymi sprawami z przeszłości, złagodzić poczucie winy, krzywdy, wzmocnić to, co jest źródłem siły. Często dopiero podczas terapii pacjenci uczą się nazywać i nazywać emocje, pozwalają sobie na złość, smutek, radość. Odnajdują swoją siłę i poczucie posiadania wpływu na rzeczywistość .Odnajdują akceptację, poczucie własnej wartości, konieczność sensu i spełnienia. Odzyskują spokój i zaczynają naprawdę cieszyć się życiem.


Każda terapia, jak psychoterapia w Katowicach jest doświadczeniem poruszającym emocje. Nie jest to intelektualny dyskurs dwóch wykształconych osób, ale silne doświadczenie i właśnie dzięki temu znane jest osiągniecie potrzebnej zmiany. Istotne czynniki działające w procesie psychoterapii, to pozytywna i mogąca dać wsparcie relacja z psychoterapeutą, doświadczanie nadziei, ulgi i spadku napięcia, odreagowywanie, zaufanie do terapeuty i poczucie bezpieczeństwa, uzyskanie wiadomości zwrotnych, wybrane doświadczenia emocjonalne.

W relacji z psychoterapeutą, pacjent ma szansę doświadczyć zrozumienia i empatii. Jest doskonale wysłuchany, nie jest poddany ocenie, może doświadczać uczucia zamiast je chować, może myśleć nad nimi, szukać ich sensu i tłumaczenia. Terapeuta(polecamy rodzaje psychoterapii indywidualnej) nie krytykuje i nie skreśla pacjenta, jest wyczulony na jego problemy, potrafi wyrażać swoje emocje i pozwala pacjentowi na wolność i autonomię.

Czy posiadasz kłopot ze znalezieniem ciekawych informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie rozczarujesz.

Tego rodzaju psychoterapia jest ciekawym doświadczeniem w zakresie relacji drugim człowiekiem.