Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak zadbać o wzrok

Artykuły - strona główna

Wiele się słyszy o ogólnie pojętej higienie. Dbania o ciało, schludność, higiena rąk. Rzadziej, ale jednak słuchamy też o higienie wzroku. Jak więc zadbać o oczy? Opisujemy kilka wypróbowanych metod na to, ażeby w naturalny sposób zadbać o nasze oko.

zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UVA/UVB, gdyż ma ono niekorzystny wpływ na skórę, lecz również na wzrok. Może się on nawet przyczynić do uszkodzenia oczu. To dlatego właśnie tak ważne jest zakładanie okularów przeciwsłonecznych. Noś okulary przeciwsłoneczne, jakie posiadają właściwy filtr. Czytaj przy prawidłowym świetle. Skąpe światło może się w znaczącym stopniu przysporzyć do komplikacji z wzrokiem, w tym jego istotnemu pogorszeniu. Za każdym razem trzeba zadbać o to, by czytać książkę czy gazetę przy dobrym świetle.

Na czerwone oczy najlepszy jest sen. Wiele osób sądzi, iż na czerwone oczy (zacma.cz) najlepsze są krople dostępne bez problemu w aptece. Nie jest to najodpowiedniejsze wyjście. Owszem, krople redukujące zaczerwienienie oka ściągną naczynia krwionośne tam umiejscowione, lecz na dłuższą metę niewiele pomogą. Najlepiej zatroszczyć się o właściwą ilość spania oraz obniżyć ilość czasu spędzanego przed laptopem oraz telewizorem.

Marchew to bardzo prozdrowotne warzywo dla naszego oka Wszystko to, na skutek znacznych ilości witaminy A zawartej w tym warzywie. Witamina A chroni oczy przed zaburzeniami oraz chorobami tj. wysychanie spojówek bądź kurza ślepota. Te powody potwierdzają to, iż warto regularnie jeść marchew. W szczególności uczulone na higienę oka muszą być osoby, jakich bliscy chorują lub chorowali na jaskrę i zaćmę. Wskazane jest badanie ostrości widzenia, potencjalnej wady wzroku, pola widzenia itd..

O schorzeniu mogą znamionować objawy takie jak: zmniejszenie ostrości widzenia, wszelkie "pajączki" w polu widzenia, wypaczenia w obrazie czy tak zwane widzenie za mgłą. Niezwłocznie do specjalisty wybrać się musimy, kiedy między innymi dochodzi do nagłego spadku ostrości wzroku, ostrego zaczerwienienia, niedyspozycji bólowych, poczucia istnienia obcego ciała w oku.

Fundamentem dbania o wzrok jest regularna (przynajmniej raz w roku) kontrola u okulisty. Jeśli nie mamy dotychczas wybranego specjalisty, proponuję wbić w przeglądarkę zdanie: klinika leczenia wad wzroku lub witrektomia - www.