Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Wizyta u dentysty powinnabyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

Artykuły - strona główna

O dentystach nie możemy zapomnieć wszyscy bez wyjątku. Nawet jeżeli ktoś unika ich jak ognia, nie chodzi na standardowe wizyty kontrolne i nie potrafi zadbać o zęby, to w pewnej chwili sobie o nich przypomni. Ból zęba jest taką sytuacją, której nie można zignorować, ale to nie ból, czyli ostateczność, powinny nas nakłaniać do odwiedzin na fotelu dentystycznym.

Zdrowe zęby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Naszym targetem powinna być profilaktyka. Nawet w sytuacji gdy nie zależy nam na zdrowiu (a chyba z reguły większości z nas zależy) to detalem umożliwiającym powinien być wygląd, który w teraźniejszych czasach zdobywa przecież duże znaczenie. Nie bez przyczyny wybieramy się i ortodontów i protetyków i stomatologów specjalizujących się leczeniem wszystkiego bądź estetyką zgryzu. O ile jednak ortodonta (czytaj wiecej...) zazwyczaj poprawia wyłącznie zgryz, którego wady (o ile są nieznaczne) nie maja znaczniejszej roli w życiu codziennym, o tyle protetyka jest już bardzo ważna.

Protetyka

Protetyka jako dziedzina skupiająca się na rekonstrukcji utraconych zębów ma wpływ pośrednio na całe nasze zdrowie i jakość życia. Bez sprawnego aparatu zębowego trudno nam spożywać pokarmy, w rezultacie pojawiają się problemy trawienne i mnóstwo innych dolegliwości. Inną sprawą jest to, że w razie długich braków w garniturze zębów nasz zgryz ulega wypaczeniu, a kości i dziąsła niezauważalnie zanikają, prowadząc do chorób zębów i przyzębia.

Profilaktyka

Szczoteczka do zębów
Author: pau.artigas
Source: http://www.flickr.com
W profilaktyce najistotniejsze są standardowe kontrole, jednak też zabiegi które mają na celu usunięcie kamienia z zębów i zbierających się na zębach osadów. W tych "nalotach" gnieżdżą się siedliska bakterii które odpowiadają za próchnicę i schorzenia dziąseł. Poza tym kamień nazębny może szpecić. Usuwanie kamienia nazębnego z uzębienia nie pozostaje więc bez wpływu na wizerunek naszego uśmiechu.

Nie zapominajmy więc, że rutynowe wizyty u dentysty są potrzebne, żeby mieć zdrowe zęby. Być może czasami próbujemy w jakiś sposób unikać tego rodzaju wizyt, ale naprawdę nie ma sensu, bo tak zęby przypomną o sobie. Poza tym, to bez wątpienia nie jest problem, aby umówić się na wizytę. Dziś dentysta jest wszędzie, większych, mniejszych czy średnich miastach, jak dentysta Wałbrzych .

Więcej: sprawdź opinie.