Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Dlaczego korzystnie robić zakupy na targach, blisko domu? To na pewno bardziej korzystne niż wybranie się do supermarketu. Zobacz dlaczego

Artykuły - strona główna

Z jakich miejsc brać zdrową i smaczną żywność? Najbardziej korzystnie ze swojej działki. Jak nie mamy jednak takiej ewentualności lub jedzenia stamtąd jest za mało, to zostają targi, sklepy z ekologiczną żywnością, sklepy z warzywami i markety. Z takich opcji dosyć atrakcyjne wydaje się kupowanie na targu.

Targ
Author: Neon Tommy
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę na targowiskach jesteśmy w stanie nabyć żywność z pierwszej ręki od rolników. Jest tam tak wiele dojrzałych warzyw, owoców, ale również innych odżywczych pokarmów, jak ziarna, grzyby czy orzechy. W większości nieprzetworzonych, lokalnych oraz sezonowych, czyli świeżych i nie potrzebujących wielu środków do konserwacji. To prawda, wielu rolników z pewnością używa nieznaczną ilość pestycydów i sztucznych nawozów, ale mimo to ich produkty są często tanie, zdrowe i pyszne. Na targach nie znajdziesz słodyczy, wyjałowionej, przemysłowo produkowanej, zakonserwowanej żywności, ze sztucznymi dodatkami, szkodliwym cukrem i tłuszczami trans. Można także kupić np. więcej informacji.Bez tych niezdrowych rzeczy, jakich bardzo dużo jest w większości punktów handlowych i supermarketów. Dlatego takie zakupy lokalne na targach muszą być czymś obowiązującym. Żywność na targach co prawda nie jest perfekcyjna, lecz według mnie posiada i tak mało chemii w porównaniu do wielu innych produktów. Co do pestycydów, to nieekologiczne mięso dość często zawiera ich więcej niż bazarowe warzywa, jeżeli zwierzęta jedzą pryskaną paszę.

w hali targowej
Author: Fabio Omero
Source: http://www.flickr.com
Produkty na targu są przeważnie sprzedawane bez kolorowych, wypełnionych chemią opakowań. W sklepach natomiast jest ich pełno.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (http://zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/), który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długo szukasz.

Zamieniają się one szybko w sterty śmieci, za których wywóz musimy płacić w czynszu i jakie zanieczyszczają glebę na przepełnionych wysypiskach. Towary na targach są często przewożone z pobliskich obszarów wiejskich, a nie z zagranicy. Mniej tak więc można spalić benzyny przy transporcie. Wspierając taki rodzaj sprzedaży, troszczymy się o czystsze powietrze i zużywanie mniej potrzebnych zasobów. Targi są z reguły na świeżym powietrzu. Na bazarach rolnicy sprzedają bezpośrednio do końcowych odbiorców.odwiedź stronę Książki KsiążkiBez pełnej gamy pośredników: hurtowni, dystrybutora czy właściciela, z jakich każdy bierze dla siebie trochę pieniędzy. Bez wielkich firm, w jakich wyższa i średnia warstwa zarządzająca zgarnia większość zysków, a reszta pracowników otrzymuje marne pieniądze. Na targu rolnicy mają więc większą szansę na normalny zarobek, sprzedając np. dowiedz się więcej na www.