Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Sezonowe odżywianie

Artykuły - strona główna

jedzenie
Author: Agnieszka
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie problem ten rozwiązały różnorodne firmy, które posiłki dla dzieci robią za nas, pakują do słoiczków i rozsyłają do sklepów. Jak mamy być pewni, iż to, co kupujemy, jest dobrej jakości, zrobione z najlepszych produktów??? Sezon letni to najlepszy moment, aby odmienić ten szkodliwy tryb i nauczyć się funkcjonować zdrowiej. Cała natura jest po naszej stronie. W pierwszej kolejności, duża dawka słońca powoduje, że mamy dużo energii do życia. Poza tym, w tym czasie bardzo łatwo o sezonowe warzywa oraz owoce, którymi powinniśmy się zajadać.

warzywa
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Source: http://www.flickr.com
Takowa kombinacja zdaje się być najsmaczniejszą. Przygotowanie jej nie zajmuje wiele naszego czasu. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w parę podstawowych składników, by mieć gwarancję tego, że potrawa zostanie przyrządzona tak, iż będzie nam smakowała. Na bardzo podobnych zasadach do przygotowania jest zupa soczewicowo-kokosowa od ekoj.pl. Ta potrawa jednak nie wymaga zakupu bardziej egzotycznych składników.

Soczewica jest ogólnodostępna i nie trzeba przepatrzeć wielu sklepów, by ją w końcu znaleźć. Obecnie proste przepisy kulinarne (kliknij tu: https://ekoj.pl/przepisy/127/wegetarianski-pasztet-z-bocwiny.html), jak i te bardziej zaawansowane, można odszukać w dużej liczbie miejsce. Znaczna liczba pań domu ogląda kanały kulinarne w telewizji. Ich przewagę czyni to, że można na własne oczy oglądać przebieg przygotowywania dań. Przepisy znajdują się również w sieci, zarówno w formie pisanej, jak i w formie nagrań instruktażowych.

Istnieje bardzo dużo stron i blogów, poświęconych wyłącznie przyrządzaniu potraw, a także wyłącznie jednej dziedzinie, przykładowo deserom czekoladowym. Strony tego typu cieszą się wielką popularnością. Ten znak daje nam już jakieś zapewnienie, iż kupujemy bio produkty. Firma Hipp wyrabia wszystko, czego mogli byśmy zapragnąć, czyli: mleko dla niemowląt, kaszki dla niemowląt oraz posiłki dla niemowląt, ponadto jeszcze soczki, desery, a nawet kosmetyki. Warto też być poinformowanym, że posiada specjalną linię produktów ze składników mało alergizujących.

Jeśli chodzi o innych producentów żywności ekologicznej należy powiedzieć o mniej znanej w naszym kraju marce Holle. Posiada ona 35 lat doświadczenia, poparte obecnością na rynku żywności ekologicznej dla dzieci i niemowląt. Jest producentem produktów spożywczych dla niemowląt i dzieci w jakości BIO oraz Demeter. W swojej ofercie posiadają takie produkty jak: mleko krowie i kozie w proszku, kaszki orkiszowe oraz jaglane, ryżowe - mleczne oraz bezmleczne, dania oraz deserki "gotowe do podania" w hermetycznie zamkniętych słoiczkach. Jej produkty można znaleźć na wielu stronach z żywnością ekologiczną.