Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób poradzić sobie z depresją jesienną?

Artykuły - strona główna

Kiedy jest coraz bliżej do jesieni, wielu ludzi cierpi na depresję. Na dworze szybko robi się ciemno. Jest chłodno, jak również nieraz pada deszcz, co także pozytywnie na nie nastraja. Jeżeli ty też nie masz sił do działania, a uśmiech nie za często pojawia się na Twojej buzi, powinieneś podjąć prawidłowe działania, aby depresja jesienna całkowicie Cię nie przytłoczyła.

Depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Największym utrudnieniem jest niedostatek słońca, ale jeśli w najbliższym czasie nie czeka Cię urlop w cieplejszym kraju, gdzie niebo nie jest przykryte nieprzyjemną zasłoną chmur, trzeba poszukać innych sposobów. Jeden z nich to terapia światłem (www) za pomocą specjalnego urządzenia o właściwym natężeniu świetlnym. Jeżeli będziesz używać takiej lampy codziennie, grzejąc się w jej świetle chociaż pół godziny, z pewnością niedługo będziesz czuć poprawę i przychylniejszym okiem spojrzysz na świat wokół Ciebie.

Lecz nie jedynie alternatywne źródła światła są w stanie poprawić twój humor. To również odpowiednia dawka energii, którą dostarczamy razem z pożywnymi posiłkami, bogatymi w witaminy oraz mikroelementy. Znakomita na chandrę jest nie tylko czekolada, ale również ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, zwłaszcza te sezonowe. Mimo gorszego humoru nie można też zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej.

Zdecyduj się na dyscyplinę, w jakiej dobrze się czujesz, a pływając lub grając w tenisa będziesz mógł odpędzić nieprzyjemne myśli i oderwać się od zwykłych obowiązków, jakich natłok także przytłacza. Mimo, że aura nie sprzyja, dobrze jest też jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, np. iść na spacer do ulubionego parku.

Jeśli uważasz, że tutaj są ciekawe wiadomości, to sprawdź również inne szczegółowe opracowanie (https://novamedis.pl/) przedstawianej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Nie zapomnij o cieplejszej kurtce, kaloszach oraz parasolu, a przekonasz się, że nawet chodzenie w deszczu może sprawiać ci radość, w szczególności gdy jesteś z bliskimi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej osób - czytaj więcej na Depresja Depresja (sprawdź - depresja test). Jeśli i ty jesteś w grupie osób, które stają się apatyczne i przemęczone razem z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem oraz inne wskazane wyżej sposoby pozwolą ci uporać się z problemem. Powinieneś jak najszybciej zmierzyć się z przedstawioną przypadłością, by nie dopuścić do jej zaostrzenia, gdyż może to mieć fatalne skutki i doprowadzić do niezbędności farmakologicznego leczenia.