Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kobiece dolegliwości a bezpieczny zabieg, który robi się sprawnie i bez specjalnych komplikacji

Artykuły - strona główna

Mawia się, iż kobiety są bardziej skomplikowane od panów, czy to prawda a może kłamstwo? Wychodzi na to, że coś w tym jest przy tym nawet nie trzeba zahaczać za bardzo w zagadnienia psychologiczne, aby to pojąć. Można choćby zwrócić uwagę na budowę kobiecych narządów rozrodczych i problemy które z tego wynikają, żeby zrozumieć, iż coś w tym jest. Dla przykładu. Zabieg histeroskopii.


Rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny wykonywany na bardzo małym nacięciu, dzięki niemu w nieinwazyjny sposób jesteśmy w stanie wyciąć z wnętrza macicy różne mięśniaki i polipy (dowiedz się więcej na stronie www). Dzięki temu można także przeciąć zrosty wewnątrzmaciczne. W jaki sposób wyglądają przygotowania do zabiegu, a jak sam zabieg i czy grożą nam niepożądane powikłania pooperacyjne? Więcej na ten temat w dalszej części artykułu. Przed operacją trzeba zastosować terapię hormonalną. Trwa to od 2 do 4 tygodni. Postępujesię w ten sposób, żeby zmniejszyć grubość ścian macicy lub zmniejszyć rozmiary mięśniaka.

Masz chęć poznać opisywany problem z innej perspektywy? Jeżeli tak, to najlepszą metodą jest kliknięcie w ten link. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły .

Przed takim zabiegiem należy zrobić badanie cytologiczne oraz badanie stanu pochwy. Kiedy będą one zrobione specjalista może nakazać używanie przez jakiś czas globulek stosowanych dopochwowo, aby zredukować zanieczyszczenia bakteriami.


Lekarka
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopię operacyjną wykonuje się w początkowym okresie trwania cyklu, lecz po ustaniu krwawienia miesięcznego. Histeroskopię robi się w znieczuleniu ogólnym. Osobie operowanej wpina się wenflon, aby przez jakiś czas podawać niezbędne leki w czasie operacji. Histeroskop, który używamy podczas zabiegu posiada większą średnicę niż ten używany w histeroskopii diagnostycznej. Jest on wyposażony w kanał, który pozwala wprowadzać mikronarzędzia. Do usuwania polipów czy mięśniaków używa się resetoskop. Najczęściej już 3 godziny od operacji jesteśmy w stanie opuścić szpital, choć czasami zajmuje to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak sporo innych metod, może powodować powikłania. Jednak zdarzają się one stosunkowo rzadko.

Czujesz, że ten post jest zajmujący, ale chcesz więcej wątków. Nie wahaj się - wejdź w podany link i kliknij po źródło (https://medicart.wroclaw.pl/neurolog-dzieciecy-wroclaw/).

Najczęściej ryzyko powikłań zdarza się, gdy usuwane są dużych rozmiarów zmiany biegnące w głąb tkanki mięśniowej macicy. Ryzyko komplikacji jest również większe, gdy mamy do czynienia z wadami wrodzonymi macicy. Z pewnością jesteśmy w stanie zmniejszyć tego typu zagrożenia, jeżeli wybierzemy rekomendowaną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała .