Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Suplementacja diety - kiedy jest wskazana

Artykuły - strona główna

70 proc. Polaków ma niedostatek witaminy D. Medycy alarmują, gdyż jej znaczenie dla ludzkiego ustroju jest ogromnie istotne. Witamina D to autentyczny eliksir życia, zabezpiecza przed szeregiem schorzeń , również nowotworami. Ale co zrobić, gdy witaminy D mamy zbyt mało?

suplementy i witaminy w aptece
Author: Infrogmation of New Orleans
Source: http://www.flickr.com
Witamina D jest niezbędnym regulatorem gospodarki fosforanowo-wapniowej, warunkującym harmonijne działanie układów: immunologicznego, nerwowego, mięśniowego oraz kostnego. Odpowiednie stężenie witaminy D w organizmie konieczne jest do poprawnego asymilowania wapnia a także fosforanów w przewodzie pokarmowym, zwiększa ich wchłanianie w obrębie nerek oraz oddziałuje na rozwój i mineralizację kośćca.

Co się dzieje, kiedy witaminy D mamy za mało? W takiej sytuacji jesteśmy w wyższym stopniu narażeni na rozwój wielu zaburzeń, jak cukrzycy insulinozależnej oraz zaburzeń autoimmunologicznych. Częściej również zapadamy na nieswoiste zapalenia jelita. Witamina D odgrywa również rolę w odpowiedzi odpornościowej organizmu, regulacji cyklu apoptozy, stąd działanie ochraniające nie tylko przed infekcjami, ale także przed nowotworami, zwłaszcza rakiem jelita grubego a także czerniakiem.Prawie 90 proc. witaminy D w układzie jest syntetyzowane w skórze pod działaniem promieniowania słonecznego. Z kolei egzogenna witamina D jest dostarczana wraz z jedzeniem. Do dań bogatych w witaminę D należą: świeży węgorz, marynowany śledź, żółty ser. W naszym kraju konsumpcja jest zbyt mała żeby pokryć zapotrzebowania na wit. D, stąd powinno się przyjmować ją w postaci suplementów.

szkielet
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
Niedobór magnezu z kolei przynosi objawy, które częstokroć są mylące. Byle drobiazg wyprowadza cię z równowagi, źle śpisz oraz od czasu do czasu łapią cię skurcze? A być może skarżysz się na drganie powiek oraz stałe przemęczenie? Zanim poczniesz biegać po doktorach, zacznij od uzupełnienia magnezu. Magnez jest organizmowi konieczny, żeby procesy życiowe przebiegały prawidłowo. Tymczasem wiele osób cierpi na niedostatek magnezu. Powód? To najczęściej jedzenie ( baranowo restauracje ) żywności wysoko przetworzonej, życie w pośpiechu. Magnez odpowiedzialny jest za efektywne działanie układu naczyniowo-sercowego.

Opisane suplementy kupimy bez recepty w każdej z aptek internetowych - .