Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak wybrać odpowiednią dietę dla siebie i u kogo szukać wsparcia w doborze menu?

Artykuły - strona główna

Poszukując właściwej diety dla siebie, zazwyczaj rozpoczynamy szukać rad w internecie. Krótkie zapytanie o dietę w wyszukiwarce odsłoni ogromną listę proponowanych diet. Pojawią się diety na odchudzanie, diety na masę mięśniową, diety wzmacniające organizm, itp. Internet na pewno jest pomocny, ale nie powinien zastępować fachowej rady.

Zdrowa dieta, przekąski
Author: Złoty Potok
Source: Złoty Potok
Można go natomiast użyć do wpisania zwrotu "gabinet dietetyczny Wrocław". Dostaniemy wtedy listę fachowców mających swoje gabinety we Wrocławiu. Gdy interesuje Cię dietetyk Wrocław będzie odpowiednim miejscem na szukanie fachowego wsparcia. Tylko w trakcie osobistej wizyty w gabinecie dietetycznym otrzymasz indywidualnie dopasowaną dietę. Przygotuj się na pomiar masy ciała oraz pomiar warstwy tłuszczowej. Badania te są bezbolesne i zajmują zaledwie krótką chwilę. Specjalista określa również wiek metaboliczny i zawartość wody w organizmie.W ten sposób potrafi ustalić, jakie wartości są zgodne z normą, a które wymagają poprawienia. Internet nie wykona tego, może tylko ukierunkować na odpowiedni adres. Po wpisaniu zwrotu "gabinet dietetyczny Wrocław" dostaniemy listę gabinetów, które będziemy mogli ocenić szukając w internecie komentarzy na ich temat. W trakcie spotkania robiony jest również wywiad żywieniowy. Przeprowadzony pomiar obwodu talii, brzucha i bioder pomaga na początku określić, co w tych pomiarach warto zmienić. Na tej podstawie ustalane są indywidualne cele. W czasie analizy składu ciała trzeba będzie podać wzrost i wiek. Badanie zajmuje parę sekund a pokazuje: ile ważymy, z ilu procent ciało składa się z tanki tłuszczowej (widocznej i schowanej między wewnętrznymi narządami), jaki procent stanowi woda, pokazuje masę mięśniową i ciężar kości.
Te wartości są w stanie ustalić wiek metaboliczny (nie metrykalny). Przed pierwszym seansem warto zrobić podstawowe badania. Lipidogram, poziom cukru, ciśnienie tętnicze, badanie (testy antygenowe szczecin) tarczycy, a nawet USG brzucha z pewnością będą pomocne do określenia indywidualnego menu żywieniowego. Zwłaszcza jest to istotne w przypadku ludzi przewlekle chorych i zażywających przez długi czas jakieś lekarstwa.

Tylko odpowiednie informacje są podstawą otrzymania zdrowej diety. Zatem nie szukaj w sieci gotowych i ogólnikowych diet. Wpisz tylko frazę "dietetyk Wrocław" bądź podaj inną lokalizację. Odnajdź tą wirtualną drogą pobliski gabinet dietetyczny, w którym dostaniesz indywidualnie opracowane menu.