Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Gdy dziecko zezuje

Artykuły - strona główna

Narząd wzroku to najbardziej istotny organ człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. To dzięki nim spoglądamy na świat i jego piękno. Z tej przyczyny tak znaczące jest, byśmy dbali o ten narząd – szczególnie u najmłodszych. Zaniedbane wady wzroku, np. zez - nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie samooceny, ale są w stanie spowodować poważne konsekwencje.


Jeśli więc zauważymy u naszej pociechy niepokojące symptomy,
oczy
Author: Daydream
Source: Calvado.pl
jak najszybciej przeprowadźmy diagnostykę oka u specjalisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji przy zastosowaniu przez malca okularów - . Jeżeli zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia nie przyniosła rezultatów, wskazana jest operacja.

Na ogół rodzice zadają okulistom pytanie w jakim okresie życia dobrze jest przeprowadzić operację zeza. Nie usłyszymy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo wiele i zawsze próbuje się leczyć schorzenie indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku dziecka oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych postaciach zeza proponuje się jak najszybsze przeprowadzenie chirurgicznej korekty zeza, nawet w pierwszym roku życia dziecka.

Spodobał Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę stomatologia kraków pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Tak jest przeważnie w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, proponowane jest operacyjne leczenie zeza u nieco starszych dzieci.


Nieprawdą jest często rozpowszechniane stwierdzenie, iż operację zeza powinno się przeprowadzić do 6–7 roku życia. Operację zeza można przeprowadzić w każdym wieku, także u dorosłych. Leczenie operacyjne
okulary
Author: Kathy Sunderman
Source: http://www.flickr.com
odbywa się w narkozie, trwa od 30 do 45 minut i pozwala na całkowitą rezygnację z okularów.

Operacje wzroku wiążą się z wielką starannością wykonywanych operacji. Toteż tak ważne jest, aby klinika którą wybierzemy operowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie - Klinika we Wrocławiu. Zapytajmy znajomych, zapoznajmy się ze stronami w sieci klinik okulistycznych, a na pewno znajdziemy odpowiednią klinikę. Z wykwalifikowaną załogą, której będziemy w stanie zaufać.