Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób kupić samochód i tego nie żałować, czyli kilka rad dla kupujących

Artykuły - strona główna

Rynek fabrycznie nowych aut w Polsce jest dość niewielki w zestawieniu z pozostałymi krajami Europy daleko nam pod tym względem do Niemiec, gdzie nowych samochodów kupuje się o wiele więcej. Nic dziwnego, przecież niewiele osób może sobie pozwolić na zakup auta prosto z salonu. Dlatego zdecydowanie większy jest rynek samochodów z drugiej ręki. Lecz w jaki sposób zakupić używane auto, by na tym nie stracić?
opony
Author: Levente
Source: http://www.flickr.com
W internecie ,a również komisach znajdziemy dużą liczbę ofert sprzedaży używanych aut. Jak się w tym gąszczu odnaleźć? Jeśli decydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat. Nie jest o to trudno, bo w sieci istnieją różne fora, na których dostępne są takie opinie. Jest to bardzo przydatne w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów, które mogą na nas czekać po zakupie. Pozwala to uniknąć kosztownych niespodzianek. Musimy też sprawdzić ofertę konkurencyjnych modeli. Może się okazać, iż będzie bardziej atrakcyjna. Jeżeli mamy już rozeznanie, następnym krokiem jest selekcja kilku ofert, którymi będziemy zainteresowani. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na proponowane ceny. Jeżeli cena za samochód jest o wiele mniejsza od innych ofert, wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność. Jest wysoce prawdopodobne, że poprzedni właściciel zwyczajnie chce się tego samochodu pozbyć, gdyż wymaga sporych wydatków. Zdarzają się okazję, ale nie warto ulegać emocjom i wnikliwie sprawdzić taki samochód przed dokonaniem zakupu. Kiedy wybraliśmy już kilka ogłoszeń, jakimi jesteśmy zainteresowani, wystarczy już tylko umówić się ze sprzedającymi na oględziny. Obowiązkowo trzeba odbyć jazdę próbną, podczas której możemy sprawdzić, czy podczas jazdy nie dzieje się nic niepokojącego, skontrolować działanie układu kierowniczego. Aby mieć pewność, że z silnikiem jest wszystko w porządku, pojedźmy do warsztatu. Koszt sprawdzenia samochodu również o tym aby sprawdzić, w jakim stani http://www.hurtopony.pl/onas.html href="http://www.hurtopony.pl/terenowe.html">Hurtopony.plopony
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli są już mocno wyeksploatowane, to weźmy pod uwagę to, że tuż po zakupie trzeba będzie zakupić nowe opony. Pamiętajmy jednak, że wszelkie niedomagania, małe usterki, czy zużyte opony to dobry start do negocjacji. Jeśli więc nie straszne nam małe usterki, to mamy szansę trochę zbić z ceny.Zakupić samochód nie jest trudno. Aby jednak nie żałować takiego zakupu, trzeba przestrzegać paru zasad. Jeśli podejdziemy do tego rozważnie wtedy będziemy długo się cieszyć nowo zakupionym samochodem.