Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Kuracje przy użyciu różnych klas wód – jak to działa? Trzeba to wiedzieć!

Artykuły - strona główna

W rozmaitych uzdrowiskach znajdują się tzw. pijalnie wód. To, że woda jest filarem życia, nie ulega wątpliwości. Czym właściwie różni się woda z kranu od odmian wód proponowanych w sanatoriach? Najłatwiej zauważyć różnicę w smaku, ale jest jeszcze wiele innych cech. Znawcy tematu co pewien czas wykazują, że na Ziemi jest się woda o różnym składzie.

Woda do picia
Author: M Yashna
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo osób pijących wodę jest obwarowane przez wiele norm i wymogów. Pożądane parametry, np. w zakresie mikrobiologicznym są szczegółowo określone w polskim prawie. W lecznicach różnego typu istnieje możliwość mieć styczność z propozycją do spożycia różnorodnych wód posiadających określone składniki mineralne. Czym różni się woda Jana (polecamy sklep Allecco) od na ten przykład wody Franciszek?

Jak na smak danego rodzaju wpływa głębokość wydobycia? Dlaczego istotny jest procent mineralizacji danego płynu wypływającego wprost z natury? O tym wszystkim i kilku innych danych mówią kuracjuszom znawcy.

Czy uzyskane w tym miejscu wiadomości uważasz za atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://apteczka-madrali.pl/93-bariatria), która także bez wątpienia okaże się zachęcająca.

Woda Jana pomaga na problemy z nerkami, woda Henryk – skutecznie obniża procent cukru we krwi, a woda Franciszek – zwalcza wrzody żołądka. Jest jeszcze wiele innych klas wód, poza wymienionymi powyżej i każda z nich charakteryzuje się inną zawartością mikroelementów.

Cechy każdej poznano doświadczalnie. Badania wskazują na to, że mikroelementy są rzeczywiście istotne i można mieć wpływ na posiadanie ich w prawidłowej ilości właśnie poprzez spożywanie odpowiednich kategorii wód.

Jeśli ciekawi Cię problematyka poruszana w tym materiale, sprawdź pełną ofertę (http://www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/), a na pewno okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

W gronie typów wód mineralnych stworzono podział uzależniony od zawartości minerałów w danej wodzie.


Wyróżniamy: wody niskozmineralizowane (do 500mg/l), średniozmineralizowane (od 500mg do 1500mg/l) i wysokozmineralizowane (ponad 1500mg/l). Dobór odpowiedniej klasy naturalnej wody mineralnej, jest uzależniony naszych indywidualnych potrzeb. Warto śledzić wiadomości dotyczące skażenia gleb, np. po awarii cysterny przewożącej niebezpieczne substancje. Nie ulega wątpliwości, że przez ziemię mogły one trafić do źródełka.

Należałoby pamiętać, że picie wody jest zwykle zdrowe, jednak woda z nieokreślonego źródła może nieść zagrożenie. Bez starannej analizy nie jesteśmy w stanie prawidłowo ocenić składu wody, która jest jednym z najlepszych rozpuszczalników. Dlatego, gdy kupujemy butelkę wody w markecie warto zobaczyć skąd jest czerpana i pomyśleć, jakie warunki panują na danym terenie.