Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak zioła oraz herbaty mogą wpłynąć na lepsze zdrowie? - zobacz świetne artykuły

Artykuły - strona główna

Zioła są świetnym sposobem na pozbycie się uciążliwych dolegliwości. Mogą wspierać kurację przepisaną przez doktora. Ale są też alternatywą dla leków. Zastosowane w we właściwym momencie, mogą zapobiec rozwojowi choroby, złagodzić objawy i wykluczyć konieczności zażycia medykamentów.

Najpopularniejszymi ziołami, stosowanym już przez nasze babki, były te zebrana na łąkach i suszone domowym sposobem. Zioła doskonale się sprawdzają w rozmaitych przypadkach, chociaż nie należy zapominać, że ich działanie może wpływać niekorzystnie na stosowanie leków – zarówno tych przepisywanych przez doktora, jak również bez recepty. Z tego powodu ważne jest, by
herbata do parzenia
Source: pixabay.com
zapoznać się z ich właściwościami, nim zaparzymy sobie ziołową herbatę. Zioła mogą nasilać bądź hamować działanie lekarstw i każda z nadmienionych sytuacji może stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Z pozoru niewinne, stosowane pospolicie zioła mogą być w tym względzie niebezpieczne, dlatego najlepiej wcześniej sprawdzić np. w sieci: „szałwia herbata ziołowa” bądź „melisa herbata ziołowa” i możliwość ich wchodzenia w reakcje z lekami.Najpopularniejszymi stosowanymi ziołami są: rumianek, melisa, dziurawiec, szałwia, bratek, skrzyp, piołun i mięta. Spośród nadmienionych ziół znajdują się te, które pomogą nam się odprężyć po ciężkim dniu, jak na przykład melisa herbata ziołowa - herbata ziołowa z melisy. Doskonale ukoi ona nerwy, pozwoli wyciszyć się i spokojnie pójść spać. Na kłopoty z trawieniem, świetnie sprawdzi się napar z mięty, dziurawca bądź piołunu. Pobudzą one soki żołądkowe do funkcjonowania, zniwelują niestrawność, zgagę i przyspieszą trawienie. Zadbają także o kondycje wątroby, zapewniając jej prawidłowe działanie. Szałwia herbata ziołowa może być nie tylko sposobem na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dobrze sprawdzi się też ten rodzaj naparu, jako środek do przepłukiwania jamy ustnej - herbata z szałwii.

Wszystko to ze względu na antyseptyczne właściwości, które pomagają w walce ze stanami zapalnymi właśnie w obrębie jamy ustnej. Taki napar pomaga skutecznie pozbyć się aft i pleśniawek. Zbliżone działanie wykaże także rumianek. Sprawdza się on też jako środek delikatnie ściągający i wysuszający, o właściwościach przeciwświądowych i antyseptycznych. Dodatkowo, podobnie jak napar z mięty, wykazuje działanie wyciszające uspokajające. Natomiast napary z bratka i skrzypu pomogą zadbać o skórę i włosy, wzmocnią paznokcie i pomogą wyeliminować toksyny z organizmu.

Cała oferta: poznaj szczegóły.