Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Smacznie i zdrowo dla dziecka

Artykuły - strona główna

Każdy chce dla swojego malucha wszystkiego, co najlepsze, również jeśli chodzi o pokarm. W dobie, kiedy niemal wszystko jest niejednokrotnie przetwarzane oraz przepełnione chemią, trudno jest wybrać coś odpowiedniego. Szczególnie zwracając uwagę na fakt, iż niewielu z nas ma czas osobiście hodować warzywa, a później jeszcze przygotować z nich danie odpowiednie dla posiłek nadający się dla zdrowy posiłek dla pociechy.
Naturalnie kwestie tą rozwiązały różne przedsiębiorstwa, które jedzenie dla najmłodszych robią za rodziców, pakują do szklanych opakowań i wysyłają na półki w sklepach. Lecz skąd mamy mieć pewność, iż to, co kupujemy, jest zdrowe, przyrządzone z najlepszej jakości produktów???

warzywa
Author: pulaw
Source: http://www.flickr.com
W sumie do wyboru są dwie opcje. Możemy kupować dania znanych i szeroko dostępnych producentów, takich jak Gerber czy Hipp, lub szukać mniejszych wytwórców żywności ekologicznej. Z pierwszej grupy na wyjątkową uwagę zasługuje firma Hipp, mająca w ofercie linię produktów Hipp-Bio.

Drugi człon marki, będącej dodatkowo symbolem dającym gwarancję jakości zgodnie z wytycznymi UE, informuje nas, iż składniki służące do wyrobu przetworów dla najmłodszych przez tą firmę pochodzą z gospodarstw, czyli: • Uprawa nie opiera się na chemicznych metodach ochrony roślin • Stosowane są wyłącznie niemodyfikowane genetycznie nasiona • Zrezygnowano ze stosowania sztucznych nawozów, które w nadmiernej ilości są niebezpieczne, Szczególnie dla dzieci • Hodowla zwierząt (http://alpaki.pl/) odbywa się w harmonii z wymogami gatunku

Ten znak daje nam już jakieś zapewnienie, iż kupujemy bio produkty. Firma Hipp wyrabia wszystko, czego mogli byśmy zapragnąć, czyli: mleko dla niemowląt, kaszki dla niemowląt oraz posiłki dla niemowląt, ponadto jeszcze soczki, desery, a nawet kosmetyki. Warto też być poinformowanym, że posiada specjalną linię produktów ze składników mało alergizujących.

Jeśli prezentowana w tym artykule kwestia jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo zobacz również podobne warte zerknięcia (http://www.rehafit.org/czym-sa-i-jak-rozluznic-punkty-spustowe/) artykuły.

Zobacz również rozszerzanie diety.

Jeśli chodzi o innych producentów żywności ekologicznej należy powiedzieć o mniej znanej w naszym kraju marce Holle. Posiada ona 35 lat doświadczenia, poparte obecnością na rynku żywności ekologicznej dla dzieci i niemowląt. Jest producentem produktów spożywczych dla niemowląt i dzieci w jakości BIO oraz Demeter. W swojej ofercie posiadają takie produkty jak: mleko krowie i kozie w proszku, kaszki orkiszowe oraz jaglane, ryżowe - mleczne oraz bezmleczne, dania oraz deserki "gotowe do podania" w hermetycznie zamkniętych słoiczkach. Jej produkty można znaleźć na wielu stronach z żywnością ekologiczną.Podsumowując, kiedy wybieramy jedzenie dla swojego maleństwa, nie zapominajmy, żeby upewnić się, iż do jego produkcji zostały wykorzystane warzywa ekologiczne, a także inne składniki pochodzące z ekologicznych upraw lub hodowli. Jeśli nie mamy czasu sami przygotować dania, sięgajmy po gotowe produkty znanych, sprawdzonych producentów posiadających atesty.

Czytaj regularnie bloga dla mam i bądź na bieżąco: blog dla mamy.