Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Ofiaruj swojemu nastolatkowi możliwość bycia futbolistą

Artykuły - strona główna

Biologicznie jesteśmy skonstruowani do aktywnego trybu funkcjonowania. Przeobrażenia jakie zachodzą w naszej fizjonomii pod wpływem regularnej aktywności fizycznej, są ogromne. Profitów dla dziecięcego ciała i umysłu nie sposób wyolbrzymić.

piłka nożna
Author: ms sports photography iow uk
Source: http://www.flickr.com
Okres gimnazjalny jest najlepszym okresem, by nakłaniać nastolatki do aktywnego trybu spędzania wolnego czasu. Dzięki aktywności sportowej nastolatki kształtują swoją postawę. Wyrabiają właściwości takie jak np. zwinność, zręczność, szybkość. Poprzez odpowiedni ruch, najkorzystniej na wolnym powietrzu, zwiększają zdolność organizmu do obrony przed chorobami.Praktykowanie sportu wpływa prawidłowo na kształtowanie systemu emocjonalnego dziecka. Uprawianie sportu szlifuje także umiejętności społeczne, tak konieczne w funkcjonowaniu dorosłych.

Bieganie na placu do gry w piłkę, to fantastyczna aktywność fizyczna, by nastolatki mogły podtrzymać dobrą sprawność fizyczną, ale też kapitalna rozrywka. Piłka nożna u dzieci obok możliwości nawiązywania znajomości z rówieśnikami, rozkręca chęci na akcesoria typowe dla zawodników piłkarskich, jak choćby korki do kopania w piłkę, stworzone idealne do warunków panujących na trawie. Jeszcze jakiś czas temu dzieciaki po odrobieniu zajęć domowych większość wolnego czasu, spędzała z kolegami na różnorodnego typu zabawach na powietrzu (zobacz: bluzy od extreme hobby). Dzisiaj nastolatki są bardziej wymagające niż ich dużo starsi koledzy. Nie chcą kopać w piłkę na boisku w nędznym stroju sportowym. Żądają zadbanych terenów do uprawiania sportu, lepszego sprzętu nowych gadżetów.

Udział dzieci w grach grupowych zobowiązuje rodziców do zakupu adekwatnego stroju - koszulki w barwach lecha poznań. Zarówno dzieciaki jak i dorośli cenią sobie bardziej markowe t-shirty piłkarskie, nike mercurial czy dobrej jakości buty piłkarskie. Obecnie w większości dzieci nie potrafią spędzać wolnego czasu aktywnie. Relaksują się najczęściej przed telewizorem, przeglądają strony internetowe, komunikują się ze znajomymi przez portale społecznościowe. Ale na ofertę form powiązanych z aktywnością sportową nie ma co biadolić. Małolaty mogą wybrać treningi w prawie wszystkich dyscyplinach sportu. Trzeba tylko dać im szansę wyboru.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeśli masz chęć zgłębić więcej - odkryj www (https://mykuba.pl/kiedy-jechac-na-kube/) a na pewno poznasz dużo ciekawych faktów.

Świadomy wybór zwiększy motywację dlatego, że aktywność którą wybiorą, będzie zgodna z ich potrzebami i zainteresowaniami.