Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak zabrać się za uprawianie aktywności fizycznej? Najfajniejsze porady znajdują się w naszym tekście.

Artykuły - strona główna

Moda na prozdrowotny styl życia jest coraz popularniejsza, co widać na ulicach i w klubach fitness. Na różnego rodzaju zajęciach pełno jest uczestników, a w lasach i na polnych ścieżkach dostrzec można masę ludzi na rowerze, biegających lub wędrujących z kijkami.

W jaki sposób zabrać się za wprowadzenie zmian w swym życiu i rozpoczęcie bardziej aktywnego stylu życia?joga - ćwiczenia
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Głównie powinniśmy znaleźć aktywność fizyczną, jaka okaże się dla nas najbardziej atrakcyjna. Nie powinniśmy się tu sugerować ilością spalanych kalorii bądź innymi takiego typu aspektami - sklep z artykułami do jogi. Jeśli wybierzemy aktywność, która nie będzie dla nas przyjemnością, na pewno przedwcześnie się poddamy i zarzucimy ćwiczenia. Wybierając coś przyjemnego, będziemy mieli znacznie większe szanse na dotrzymanie postanowienia. Dobrze jest też odszukać sobie osobę, która będzie razem z nami uprawiała konkretną dyscyplinę. Przez to będziemy nie będziemy narzekać na motywację. Nie będziemy przecież chcieli zawieść znajomego czy znajomej albo okazać słabość.

Ażeby jeszcze bardziej się zmotywować, winniśmy sobie zafundować profesjonalny sprzęt oraz strój sportowy. Odzież winna być dopasowana do obranej aktywności fizycznej – może to być strój na narty, strój kąpielowy, spodnie (zobacz spodnie górskie męskie) do biegania bądź dres na fitness. Nie zapominajmy też o akcesoriach – przydać się może obuwie do biegania, pokrowiec na matę do jogi , pokrowiec na komórkę, zegarek odliczające spalone kalorie czy przebytą trasę i tak dalej. Kiedy już skompletujemy wszystkie niezbędne elementy, ustalmy w kalendarzu dni i terminy, które będą zarezerwowane na treningi.

ćwiczenia na macie do yogi
Author: iStock
Source: iStock
Dzięki temu, że będą one na stałe wpisane w nasz grafik, znacznie ciężej nam będzie o nich zapomnieć - zobacz: oferta plecaków na maty do yogi. Zapomnijmy także o ewentualnych przenosinach czy odwoływaniu treningu z uwagi na niedobre samopoczucie bądź pogodę. Jeśli się jednakże tak wydarzy, koniecznie postarajmy się jak najszybciej nadrobić zaległości.