Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami radzić sobie można, jeżeli u dziecka wystąpią jakieś problemy w ruchowym czy neurologicznym rozwoju.

Artykuły - strona główna

Każdy z rodziców marzy o tym, żeby jego dziecko urodziło się w pełni zdrowia i później nie miało żadnych problemów w późniejszym życiu. W większości przypadków faktycznie tak jest, poza zwykłymi grypami i innymi mało niebezpiecznymi chorobami maluchom nic innego, poważniejszego nie będzie się działo.

Jednak
mózg
Author: NIH Image Gallery
Source: http://www.flickr.com
trafiają się sytuacje, kiedy pojawi się jakieś schorzenie ortopedyczne, neurologiczne czy chirurgiczne, które wymagać będzie odpowiedniej rehabilitacji oraz opieki. Niekiedy problemy będą miały swój początek już w czasie ciąży, przy porodzie czy ujawnią się już w późniejszym wieku. Lecz w każdym przypadku konieczne będzie odpowiednie leczenie, które w wielu przypadkach może pozwolić dzieciom normalnie funkcjonować i niekiedy wyjść całkiem z choroby. Ważne przede wszystkim będzie to, żeby takie leczenie w ogóle podjąć, bowiem niektórzy z rodziców mogą sobie odpuścić walkę i zaczynają być pogodzeni z takim a nie innym stanem ich dzieci.kontynuuj oglądanie (inne wątki tutaj)Obecnie do wyboru jest wiele bardzo skutecznych sposobów rehabilitacji, które niejednokrotnie dużo mogły pomóc.
dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Jedna z nich to metoda rehabilitacji bobath, stworzona już w latach czterdziestych dwudziestego wieku. W jej założeniach jest szeroka pomoc w rozwijaniu się we wszystkich ruchowych obszarach, przez stymulowanie wybranych mięśni i jednoczesne ograniczanie niepotrzebnych odruchów.Terapia jest prowadzona takim sposobem, aby poprzez codzienne ćwiczenia eliminować niepożądane wzorce ruchu, za to w największym stopniu umacniać te, które są właściwe. W wielu przypadkach bardzo przydatna jest również integracja sensoryczna Warszawa.

Czy masz ochotę na następne równie zajmujące posty? Jeżeli tak, to śpieszymy Cię poinstruować - naciśnij i sprawdź tutaj dużo więcej.

W największym skrócie jest to proces, jaki organizuje w mózgu wszystkie informacje, jakie docierają z narządów zmysłu i w oparciu o nie panuje nad koncentracją oraz mięśniami - integracja sensoryczna. Niektóre dzieci mają jednak mniejsze lub większe kłopoty z koordynacją ruchową czy nauką, i często przyczyną takich problemów są właśnie zaburzenia w tym obszarze. Terapia integracji sensorycznej za pomocą odpowiednich ćwiczeń będzie uczyć dzieci właściwej reakcji na zewnętrzne i wewnętrzne bodźce.