surfing

Artykuły - strona główna

Sporty wodne są coraz to bardziej znane wśród młodych - kolonie zagraniczne

lato, sport, woda
Author: Midland
Source: Midland
W dzisiejszych czasach ludzie wyszukują rozmaitych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Niejednokrotnie wybierają sport, który w niedługim czasie jest ich pasją i z wielkim entuzjazmem doskonalą swoje kompetencje w danej dziedzinie. Szczególnie dotyczy to młodzieży, która szuka zajęcia, żeby spożytkować energię i zająć się czymś angażującym.

Akcesoria sportowe i obuwie

wakeboard
Author: Dosionair
Source: http://www.flickr.com
Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z amatorów wymienionych dyscyplin powinien więc spróbować swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie niezadowolony. Tak jak narty wodne, podobnie i wakeboard opiera się na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W takiej sytuacji jednak deska jest jedna, całkowicie jak przy snowboardingu.

Jak najlepiej rozpocząć romans ze sportami na wodzie?

narty wodne
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Poszukujemy bowiem nadzwyczaj odważnych, ale także dających niezapomniane wrażenia dyscyplin sportowych, które zarówno w szeregu przypadków w pośredni sposób wiążą się z narażeniem życia, niemniej pomimo tego ich uprawianie jest przez nas nadzwyczaj mocno pożądane. Dyscyplin, które w wielu przypadkach są przez nas wybierane w ostatnim czasie jest stosunkowo wiele, niemniej jednak tylko nieliczne z nich są w pełni bezpieczne. W tym sporcie używa się specjalnie wykonanej do tego celu deski, której korzenie mają początek w deskach snowboardowych. Chętny na spróbowanie swych sił w tym sporcie musi zająć pozycję na środku deski i chwycić specjalną rączkę, taką jak stosowane w narciarstwie wodnym. Deska razem z ochotnikiem ciągnięta jest po wodzie za pomocą motorówki albo specjalnego wyciągu, a na całej trasie bardziej zaawansowani zawodnicy mogą pokonywać najróżniejsze przeszkody, takie jak rampy albo skocznie.