Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Specjalistyczne aluminiowe kijki nordic walking

Artykuły - strona główna

Sprzęt sportowy, kije do Nordic Walking Highland
Author: Highland
Source: Sport-Shop.pl
Szczególnie modny dzisiaj sport, jakim jest nordic walking, znajduje wciąż większą grupę zwolenników. Zanim rozpocznie się odpowiedni trening, trzeba nabyć odpowiednie kije nordic walking. Bez odpowiedniego sprzętu nie da się uprawiać tego sportu. Jest to niesamowicie ciekawa i przyjemna forma rekreacji oraz relaksu w jednym.

Wybierając właściwej długości kije, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Ten poruszający wszystkie partie mięśni sport może uzależnić! Plecaki turystyczne – jest to przedmiot, na zamówienie którego nie warto skąpić pieniędzy. Mądrze jest nabyć plecak renomowanej marki, gdyż daje to gwarancję, że nie rozpruje się on po paru podróżach. Obok pojemności egzemplarza zwróć uwagę na ergonomię noszenia.

Plecaki turystyczne warto zawsze przed wyborem próbnie zakładać! Szybkość wędrowania z plecakiem jest najważniejsza dla każdego wędrowca. Wygodne trapery – były przypadki nierozsądnych turystów, którzy łazili po szczytach w tenisówkach. Nie powtarzaj ich błędu, zdobądź wygodne i wytrzymałe buty, zaprojektowane na górskie trasy. Różnego typu kije nordic walking¸ jakie wyszukać można wśród oferowanego na rynku sprzętu sportowego, są do nabycia z regulacją długości w określonym zakresie.

Niezwykle istotne jest to, by kije posiadały odpowiednią rączkę, często korkową, razem z paskami. Odpowiednia technika trzymania kijków również jest znacząca. Warto wcześniej, przed rozpoczęciem odpowiedniego treningu, dowiedzieć się o tym sposobie rekreacji jak najwięcej. Ważne są także inne akcesoria turystyczne, takie jak np.

kompas. Jest on przydatny do skutecznego znajdowania dróg. Tutaj przydatne są też szczegółowe mapy – nie zapominaj, że powinno się wziąć ze sobą mapy tradycyjne, Google Maps w górach raczej spełniać swej roli nie będzie. Aktualne mapy można kupić w punkcie informacji turystycznej w którejś z okolicznych miejscowości.

O ile obawiasz się, że zgubisz drogę w trakcie wyprawy, mądrze jest opłacić profesjonalnego przewodnika, który zna Tatry jak własne ucho. Jest to całkiem duży wydatek, jednak masz gwarancje, że dotrzesz cały oraz poznasz przydatne wiadomości na temat odwiedzanych miejsc. Busola – na trasie tablet z Google Maps za wiele ci się nie przysłuży. Zamów aktualne mapy okolicy, w której będziesz chodził oraz dokładny kompas.