Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Co należy robić przy wystąpieniu różnych urazów lub kontuzji stawu kolanowego.

Artykuły - strona główna

Uprawiając różne sporty jest się narażonym na najróżniejsze kontuzje. Mogą one powstać z rozmaitych przyczyn. Niekiedy może to być niewłaściwa rozgrzewka, zbyt duży wysiłek czy też przecenienie swoich umiejętności. A czasami zwyczajny pech, po którym trzeba będzie, tak samo jak we wcześniejszych sytuacjach, zrobić sobie dłuższą przerwę od sportu. Szczególnie często pośród aktywnych sportowców i amatorów będą się zdarzać urazy kolan. Staw kolanowy jest jednym z najciężej pracujących stawów w naszym ciele, jest również stawem największym.
po operacji kolana
Author: toivo
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu u wielu ludzi czynnie uprawiających różne sporty może się w wyniku gwałtownego zdarzenia albo przeciążenia pojawić jakaś kontuzja kolana (jak leczyć więzadło krzyżowe), jaka będzie uniemożliwiała dalsze treningi a niekiedy nawet chodzenie. W takiej sytuacji nie powinno się pozostawiać takiego stanu z nadzieją, że za jakiś czas przejdzie czy przestanie boleć. Praktycznie każda kontuzja w stawie kolanowym może być groźna, nawet taka, jaka na pozór wydaje się banalna. Dlatego też konieczne będzie odwiedzenie specjalisty, który będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie. Niekiedy wystarczy tylko należyta forma rehabilitacji i trochę ćwiczeń (jak działa fala uderzeniowa Wrocław), a czasami może być też konieczna poważniejsza operacja kolana.W przypadku niektórych kontuzji czy urazów niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań w celu precyzyjnego określenia, co dokładnie jest uszkodzone. Do podstawowych zaliczają się RTG, USG oraz artroskopia, która pozwala na zbadanie, jak wygląda wnętrze stawu kolanowego od wewnątrz. W analogiczny sposób będzie możliwe przeprowadzenie różnych zabiegów, mających za zadanie wyleczenie danego urazu.


operacja kolana
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest także doświadczenie lekarza, którzy wykonuje badanie. Niektóre z urazów będą dawały bardzo podobne objawy, co inne, a niewłaściwa diagnoza może spowodować wydłużenie czasu leczenia i niepotrzebne zabiegi. Z pewnością takich lekarzy ma ortopedyczna klinika Artemed http://artemed.pl/ Wrocław. W niej każdy z pacjentów trafia w ręce doświadczonych, profesjonalnych ortopedów, którzy wspomagani będą najwyższej jakości sprzętem.