zęby

Artykuły - strona główna

Czym trudni się ortodonta?

Łóżko sypialniane   rama drewniana
Author: jm3
Source: www.flickr.com
Ortodonta na pewno nie jest rozdawcą bądź sprzedawcą ortodontycznych aparatów. Jest doktorem.


Ortodonta to nie jedynie prostowanie zębów. Powinniśmy spostrzec, iż to z czym zazwyczaj kojarzymy ortodontę, a więc z poprawianiem krzywo rosnących zębów, to jedynie mały ułamek spraw, które znajdują się w zainteresowań ortodonty.

Następstwa braku higieny jamy ustnej

zdrowe zęby
Author: BP
Source: BP
Higiena jamy ustnej jest wyjątkowo ważną partią naszej wieczornej toalety. Należy nie zapominać o regularnym czyszczeniu zębów. Z jednej strony chcemy mieć białe zęby, więc je szczotkujemy, z drugiej natomiast trzeba myśleć o tym, że zbyt silne ruchy przyczynią się do usunięcia szkliwa, czego konsekwencje możemy bardzo boleśnie odczuć.

W jaki sposób uatrakcyjnić swój wygląd i dzięki temu otrzymać etat w stacji telewizyjnej

gabinet dentystyczny
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
Atrakcyjny wygląd nie tylko dobrze świadczy o danej kobiecie, ale również staje się wyznacznikiem statusu społecznego. Wypielęgnowana twarz będzie jeszcze bardziej śliczna, jeżeli okrasi ją wdzięczny uśmiech, a o niego najwłaściwiej zadbają... lekarze stomatologii.
Tags: 

Chcesz posiadać piękny uśmiech – dowiedz się, co możesz zrobić i gdzie pójść, by to osiągnąć

Stomatolog
Author: jamesvandyke
Source: http://www.flickr.com
Teraz piękny uśmiech jest niezwykle ważny. Wzmacnia uczucie pewności, uwodzi, a nawet pomaga w pracy. Dlatego sporo naszych rodaków zaczęło mocno dbać o swoje uzębienie. Dawno temu do dentysty szło się, gdy bolał ząb, teraz wierzy się w profilaktykę i na wizyty chodzi się już małymi dziećmi.

Wizyta u dentysty powinnabyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem w którymś momencie o sobie przypomną

Dentystka
Author: AF GlobalStrike
Source: http://www.flickr.com
O dentystach powinni pamiętać wszyscy bez wyjątku. Nawet jeśli ktoś unika ich jak ognia, nie chodzi na zwykłe wizyty kontrolne i nie umie dbać o zgryz, to w pewnym momencie sobie o nich przypomni. Ból zęba jest taką sytuacją, której nie można zignorować, ale to nie ból, czyli koniec, powinny nas skłaniać do odwiedzin na fotelu dentystycznym.

Z jakich powodów już od maleńkości należy dbać o zęby, z jakiego rodzaju problemami trzeba się liczyć w przypadku zaniedbań.

Ortodonta
Author: Aine
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość maluchów słyszy każdego dnia, że powinny porządnie wyszczotkować wszystkie zęby. I większość z nich niestety nie do końca prawidłowo te zęby myje, bo będzie to albo za krótko, albo nie tak jak należy. Niektóre dzieci z premedytacją nie pamiętają o tym, idąc do łóżka bez ich umycia, co nie jest niestety dobre, bowiem właśnie nocą, gdy nie ma naturalnego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Jak najlepiej dbać o zęby w dorosłym wieku?

zęby, higiena
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Kluczem do zapewnienia sobie jasnego i zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie będzie troska o należytą higienę jamy ustnej. Nawet u dorosłych mogą powstać ubytki próchnicowe a także choroby dziąseł, które mogą być powodem poważnych problemów.

Higiena uzębienia - kilka polecanych sposobów

dentysta
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Chyba nie ma innego specjalisty, którego tak bardzo się obawiamy. Wizyta u stomatologa przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą przede wszystkim dojrzali ludzie. Czy to jednak dostateczny powód, aby nie chodzić do stomatologa w ogóle? Najnowsze dane są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najstraszniejsze jest jednak to, że też nasze dzieci mają próchnicę.

Potrzebujesz zaawansowanej opieki stomatologicznej? Wyszukaj odpowiednią klinikę w swym mieście oraz oddaj się pod opiekę stomatologów

dentysta
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
O stan zębów należy zadbać na każdej płaszczyźnie. Ważna jest zarówno codzienna pielęgnacja, jak także regularne wizyty w fotelu dentystycznym, przeglądy oraz niezwłoczne leczenie ubytków. Czasem bywa tak, że nasz przypadek dentystyczny wymaga odpowiedniej opieki i bardziej skomplikowanych zabiegów. Na taką ewentualność warto się przyszykować oraz mieć na podorędziu sprawdzony gabinet, którego specjalnością są różne dziedziny stomatologii.

Wspaniały stan zębów to nasza wizytówka

implanty
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Ciągle opowiada się, iż zdrowie jest najistotniejsze oraz kiedy coś niedobrego rozpocznie się z nim dziać, to już później wszystkie inne detale naszego życia zaczną się walić. Wszyscy to wiedzą, jednak profilaktyczne leczenia miast przyciągać ciągle jeszcze odstraszają, a w dodatku jeszcze nawet przy pojawieniu się bólu, staramy się jak najdłużej omijać doktora. Takie podejście nie jest właściwe, bo później możemy już nie naprawić naszego zdrowia tak jak byśmy chcieli.

Podstawą teraz jest pięknie wyglądający i zdrowy uśmiech

Centrum Implantologii i Ortodoncji
Author: CucombreLibre
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy zdarzają się w życiu takie sytuacje, że niezbędny okazuje się być aparat na zęby albo implant, aby posiadać ładny uśmiech.


Twierdzi się, że o uzębienie powinniśmy troszczyć się regularnie, żeby były ładne.

Sposoby specjalistów na piękny uśmiech

Dentystka
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Wszystkim tym, którzy chcą mieć uroczy uśmiech, a ich obecny stan uzębienia jest inny od ich wyobrażenia o równych zębach, zachwala się licówki. To dość kosztowny sposób skorygowania uśmiechu, lecz efekt finalny nie tylko robi piorunujące wrażenie, ale dodaje również pewności siebie i winduje poczucie własnej wartości. To taki zabieg kosmetyczny dla zębów, który raz wykonany, poprawi nasz komfort na na długo.

Gdzie i za jak wysoką opłatę można zrobić dobre leczenie kanałowe?

dentysta podczas zabiegu
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie nie od dziś zdrowe i ładne zęby, które przynoszą każdemu człowiekowi zdrowy i śliczny uśmiech to podstawa w życiu każdej osoby. Trudno bowiem nabyć niekiedy właściwe pierwsze wrażenie bez właśnie zewnętrznych ślicznych oznak naszego image i naszego charakteru.

Stomatolog Wrocław radzi sobie z każdym zaniedbaniem

Fotel dentystyczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Stomatolog Wrocław leczy też najmłodszych. Zęby okazują się być w pewnym sensie naszą wizytówką, bo trudno będzie dyskutować, nie pokazując tego, w jakim będą stanie. To wszystko właśnie powoduje, że dentysta Wrocław zajmuje się także najcięższymi schorzeniami, ponieważ wie on, że wytrwałe zachowania mogą naprawić nawet ogromne szkody, jakie są zrobione przez niewłaściwe zajmowanie się zębami.

Leczenie próchnicy w stolicy Dolnego Śląska

sprzęt dentystyczny
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Kiedy posiadamy jakieś problemy ze zdrowiem musimy pójść do doktora. Jeżeli naszym kłopotem są zęby to szukamy gabinetu, w którym przyjmuje jakiś dentysta. Taki stomatolog we Wrocławiu jest w stanie pomóc nam w każdym aspekcie. A gdy będzie taka konieczność też usunie nam zęba. Ale by do takiej sytuacji nie dopuścić musimy nie zapominać o systematycznych wizytach u dentysty.

Ból zęba? Jak najszybciej skontaktuj się z dentystą, bowiem może to być zapalenie miazgi, które wyleczyć można wyłącznie kanałowo

zdrowe zęby
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek kocha słodycze, które mogą polepszyć humor nawet w najgorszy dzień. Niestety opychanie się słodkościami nie zawsze wychodzi nam na dobre. Negatywne skutki to między innymi otyłość, cukrzyca , a także kłopoty z zębami. Jeżeli pragniemy tego uniknąć to winniśmy opracować dietę, w jakie będzie można konsumować wszystko, jednakże z umiarem.

Wspaniale zęby, to da się zrobić

Zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Gdy dochodzimy do wniosku, że nasze zęby są dalekie od ideału zaczynamy zastanawiać się, co zrobić, żeby poprawić ich kondycję. Niestety często niezbędne okazują się implanty Tomaszów Mazowiecki. Czemu niestety? Otóż, kiedy najlepszym rozwiązaniem są implanty to oznacza, że rzeczywiście nie dbaliśmy o nasze zęby.

Pages