Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakiego typu atrakcje tam możemy oczekiwać?

Artykuły - strona główna

W okresie letnim nasi rodacy często jeżdżą w Tatry oraz Karkonosze, nie pamiętając o Pieninach. A to właściwie jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce. Pasmo to rozciąga się na długości trzydziestu pięciu kilometrów, a przełomy Dunajca można podzielić na 3 części.


Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
parking samochodowy
Author: fuyuki-method
Source: http://www.flickr.com
W Pieninach odnajdziemy bardzo dużo interesujących miejsc, region jest pełen atrakcji dla każdego. Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, ale też fani historii i poszukiwacze skarbów. Jak najbardziej jednak popularny jest przełom Dunajca.

Omawiany temat Cię zainteresował? Więc odsyłam tu, ponieważ znajdziesz tu interesujące informacje na opisywane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

To właściwie wielki
hit nie tylko dla naszych rodaków, lecz również zachwycają się nim goście z zagranicy.


Rzeka płynie na odcinku około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na terenie Słowacji oraz Polski. Najbardziej interesująca część jest między Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. Pieniński Park Narodowy został stworzony w 1932 roku, tak naprawdę na jego obszarze odnajdziemy większość atrakcji Pienin. Teren ten wygląda jak malownicza kraina, a to dzięki wspomnianemu we wcześniejszym fragmencie Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. W tym miejscu można odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe oraz interesującą faunę, najczęściej są to bezkręgowce, a spośród nich gatunki owadów, jakich na próżno poszukiwać w pozostałych miejscach w naszym kraju.


W Pieniny w każdym roku przyjeżdża bardzo dużo osób, i choć może ciągle nie jest to tak powszechne miejsce jak Tatry lub Karkonosze, to zaczyna to ulegać zmianie. Z tego powodu istnieje też dość duża baza noclegowa, więc jak noclegi Pieniny maja rzeczywiście dużo do zaoferowania dla każdej osoby. Nie jest ważne jakiego typu komfort nam odpowiada, możemy odnaleźć noclegi koniaków osada na ochodzitej w różnorodnym standardzie. Być może więc szukamy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny - nie ma kłopotu, gdyż na pewno coś znajdziemy.