Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

O jakich rzeczach powinien pamiętać kulturysta? Jakie składniki pomogą osiągnąć wymarzony efekt?

Artykuły - strona główna

Kulturystyka jest bardzo popularna wśród mężczyzn. Chcą oni zbudować piękną masę ciała, która będzie ich ozdobą, lecz także będzie pokazywała ich siłę. Głównym budulcem mięśni w naszym organizmie jest białko. To właśnie białka trzeba dostarczać bardzo dużo swojemu ciału. Dlatego też stosuje się różnego rodzaju suplementy diety oraz odżywki z większą niż zwykle ilością białka.
sport - obrazeczek
Author: Flowizm ...
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich pomocnych składników jest BCAA. To po prostu aminokwasy rozgałęzione, jakie dodaje się do wielu odżywek. To one są w stanie przyspieszyć syntezę białek, a dzięki nim też wydziela się większa ilość hormonów nazywanych budującymi. Hormon wzrostu to jeden z nich. Tego typu składniki trzeba dostarczać dodatkowo, ponieważ nasz organizm sam ich nie produkuje. Mogą być one dodawane do glutaminy albo kreatyny.

To właśnie kreatyna jest kolejnym istotnym składnikiem. To ona posiada spory wpływ na budowanie masy mięśniowej jak też w znaczny sposób zwiększa ich siłę. By przyspieszyć w jakimś stopniu działanie składnika, którym jest kreatyna, osoby obeznane w temacie sugerują przyjmować ją razem z beta-alaniną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz link . Dzięki temu efekty będą lepsze. Poza tym jej dodatek spowoduje, że wydolność naszych mięśni będzie po prostu lepsza, a my nie będziemy się tak szybko męczyć. Beta-alanina opóźnia bowiem nadejście uczucia zmęczenia. W związku z tym nasz trening może być i dłuższy i intensywniejszy, aniżeli normalnie.

Ważne może być także białko serwatkowe. Kulturyści zażywają takie białko zarówno przed samym treningiem, jak również po nim. Ten składnik występuje pod postacią koncentratu, izolatu albo też hydrolizatu. W zależności od postaci, tempo przedostawania się takiego białka do mięśni jest szybsze albo też wolniejsze. W najszybszym tempie przyswaja się białko pod trzecią z wymienionych postaci, czyli hydrolizatu. W najwolniejszy sposób natomiast będzie przyswajalny koncentrat, gdyż gdzieś mniej więcej po godzinie od zażycia preparatu. Kulturystom z pomocą przychodzi też kofeina. To ona pobudza nas do pełnego energii funkcjonowania. Tym bardziej sprawdza się, jak czujemy się zmęczeni albo też śpiący. Najlepiej jest spożyć mniej więcej 200 mg przed planowanym wysiłkiem.

Oprócz powyższych składników nie wolno zapominać o witaminach, kwasach omega-3, jak również o istotnych składnikach mineralnych. Białko nie wystarczy, czasem niektórzy z kulturystów o tym zapominają. Sporo dodatkowych informacji znajdziesz ciekawa historia. Trzeba bowiem zjadać w swojej diecie odpowiednią porcję owoców jak również warzyw.

Jeżeli podoba Ci się przedstawiany tekst i masz ochotę zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik tu (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban-jackie-ohh-rb4101-60158-58) - tam odnajdziesz interesujące informacje.

Oprócz tego warto też brać witaminy jak również składniki mineralne w suplementach diety. Warto wiedzieć o tym, że kwasy tłuszczowe omega-3 wspomagają beztłuszczowy rozwój mięśni, redukując oprócz tego tkankę tłuszczową.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać nasz tekst. Jeśli masz chęć na nowe, to kliknij link leczenie kanałowe kraków i przejdź do kolejnej witryny.

/J]
Jak widać białko i kreatyna to nie wszystko. Gdy chcemy w poważny sposób podejść do tego tematu, to trzeba pogłębiać własną wiedzę w kwestii zdrowej i pełnowartościowej diety, jak również różnego rodzaju suplementów diety, koniecznych do uzyskania doskonałych efektów.