Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Laserowa korekcja wzroku ile kosztuje oraz czemu należy w nią zainwestować?

Artykuły - strona główna

Niedoskonałości wzroku są bardzo powszechnym zjawiskiem, najciekawszą opcją starcia z tymi niedoskonałościami jest noszenie szkieł lub zakładanie soczewek. Jednak obie formy nie są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie usuwają niedoskonałości, a wyłącznie pomagają z nią funkcjonować.
Wyjściem ułatwiającym na zawsze pozbyć się szkieł lub soczewek jest laserowa korekcja wzroku.
kręcone rude włosy
Author: anton petukhov
Source: http://www.flickr.com
Zabieg tenże usuwa krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm również wszelkie zestawienia tych niedoskonałości wzroku. Za poprawienie odpowiada wiązka lasera excimerowego. Cała zagadnienie zabiegu polega na tym, aby w sposób dokładny wyprowadzić kształt rogówki oka, tak żeby wpadające promienie świetlne koncentrowały się na siatkówce oraz dzięki temu komponowały jasny wizerunek. Jasnym jest fakt, że atrybuty strumienia światła laserowego programowane są do każdego oka personalnie.


Laserowa korekcja wzorku zrealizowana może zostać pięcioma sposobami, tj. lasik, która zezwala choremu na powrót do zwykłego stylu egzystowania nawet już kolejnego dnia po operacji, gdyż wyrazistość widzenia następuje już po kilku godzinach, a samo kurowanie oka odbywa się bez bólu. Kolejną metodą bywa prk, po której rogówka odbudowuje nabłonek w ciągu paru dni, a na okres powrotu do zdrowia zakładany jest opatrunek w postaci soczewki (http://rajsoczewek.pl/acuvue) kontaktowej, którą ściąga się po mniej więcej kilku dniach. Cały proces zdrowienia po zabiegu trwa mniej więcej dwóch tygodni, a polepszenie wzroku pojawia się stopniowo. Metoda lasek w porównaniu do poprzednio omówionej jest łagodniejsza i zmniejsza dyskomfort i ból. Epilasik to kolejna z metod, której niewątpliwą zaletą jest szybsze zabliźnianie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko powikłań po operacji niż w metodzie lasik. Finalną z metod jest ptk i wykorzystywana jest szczególnie do pozbywania się różnego rodzaju deformacji rogówkowych, tj. ślady lub stany zapalne. Przed zabiegiem można także zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku- ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Cennik w przypadku jednego oka znajduje się w granicach od 1800 do 3600 złotych. Stawiając kolejne pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za dwoje oczu i co zawiera, odpowiedź jest jasna, kwota się mnoży razy dwa, czyli oscyluje w granicach od 3600 do 7200 złotych, a wspomniana cena poza zabiegiem obejmuje również konsultacje przed zabiegiem oraz wizytę sprawdzającą.